Ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Zrobili z pomnikiem ks. Jankowskiego coś, co doprowadzi Kościół do furii
Anna Maria Guziewska - 13 Stycznia 2019

Ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Zrobili z pomnikiem ks. Jankowskiego coś, co doprowadzi Kościół do furii

Ksiądz Jankowski i fakty z jego przeszłości wywołały ogromną burzę w mediach. W czasie, gdy ofiary duchownego zaczynają coraz odważniej mówić o tym, że dopuszczał się molestowania, gdańszczanie postanowili zamanifestować swoją rację. Nie chcą, aby pedofil miał swój pomnik w centrum miasta. Zapowiedzieli, że masowy sprzeciw będzie się powtarzał co miesiąc.

Ksiądz Jankowski podczas swojego życia miał nadużywać zaufania dzieci, które odwiedzały parafię. Wykorzystywał najsłabszych, a swoje przewinienia tuszował. Molestowanie seksualne zostało przemilczane także przez jego bliskich współpracowników, którzy choć wiedzieli o wynaturzeniach, bali się głośno mówić o sprawie. Po latach prawda wychodzi na jaw, a mieszkańcy Gdańska, gdzie stoi pomnik prałata, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Co zrobili w sobotę gdańszczanie? Ksiądz Jankowski stał się dla nich wstydem

Pomnik Henryka Jankowskiego, który stoi w Gdańsku wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców. Ci, którzy poczuli się urażeni faktem, jak wyglądała przeszłość duchownego postanowili, że będą pod nim manifestować. Każdego trzynastego dnia miesiąca będą chcieli spotykać się i apelować do władz, aby te powołały specjalną komisję, która wyjaśni sprawy i zadośćuczyni ofiarom lata upokorzeń i traumy po brutalnych spotkaniach z duchownym. - Ja, moja partia, wszyscy rozsądni ludzie i ci wszyscy, którzy nie mają łusek na oczach wiedzą, że trzeba dojść do prawdy. Że pedofilia, molestowanie to najgorsze, co może spotkać człowieka, a szczególnie człowieka, który jest dzieckiem, który jeszcze nie umie się bronić - mówiła Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej, która była na miejscu. Na miejscu pojawiły się hasła, które głosiły, że Kościół jest pełen hipokryzji, a pomnik stał się symbolem hańby. - Ten pomnik straszy Gdańszczan, ten pomnik obraża ofiary, nie ma możliwości, żeby ten pomnik się tutaj uchował – powiedział Michał Wojciechowicz, organizator protestu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Papież FranciszekFranciszek wolałby o tym nie opowiadać. Wstydliwe tajemnice z jego przeszłościCzytaj dalej
Obecni na miejscu zauważają, że próbują dowieść prawdy i chcą, aby komisja zajęła się tą sprawą. Organizator zakrył monument prześcieradłem, sugerując, że jest hańbiący dla mieszkańców. Zaangażowani w rozwiązanie sprawy chcą, aby specjalnie powołana grupa zajęła się tą sprawą. Apelują o utworzenie "Komisji prawdy i zadośćuczynienia". Jak pisaliśmy wcześniej na stronie Pikio.pl, ofiary z każdym dniem coraz odważniej mówią o spotkaniach z duchownym. Wiele z nich nie może się pogodzić z traumą z przeszłości. Zdjęcia z przebiegu protestu obiegają Internet. Dzięki temu wiele osób zwraca uwagę na fakt, że pomimo wielu kontrowersji - władze miasta nie podjęły kroków w celu usunięcia pomnika do momentu wyjaśnienia sprawy.ksiądz Jankowski Twitter/Szymon Zięba ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal! Policja domaga się kary za protest przeciw pedofilii w Kościele
  2. Trzęsienie w polskim kościele. Opublikowano nową mapę pedofilii
  3. Rydzyk postradał zmysły? Oświadczył skąd jest pedofilia w Kościele
  4. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
  5. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News