Polski "ksiądz" gwiazdą disco polo. To była ustawka!

Polski "ksiądz" gwiazdą disco polo. To była ustawka! Źródło: Fot. YouTube / Zespół AM Official

Disco polo jest muzyką, w której prawie wszystkie chwyty są dozwolone. Folklor, półnagie dziewczyny i samochody po tuningu to wciąż mało. Czyżbby teraz do polskiego disco polo wprowadzone zostały również osoby stanu konsekrowanego?

Disco polo i ksiądz? Te dwa wyrazy zestawione obok siebie wyglądają nieco dziwnie. Jednak polski rynek klipów muzycznych rządzi się swoimi prawami. Formacja AM, współtworzona przez Andrzeja Kliczkowskiego, Arkadiusza Werana i Michała Jagodzińskiego, stworzyła właśnie nową produkcję, w której wystąpią między innymi siostra Klara i ministrant Stefan. Ksiądz Andrzej to postać stworzona przez wyżej wymienioną formację. Ma on zaskakiwać i wprowadzać nowy powiew wśród powstałych już klipów muzycznych.

Disco polo bez granic

Czy są jakieś granice, które określają co wypada zawrzeć w teledysku, a co nie? Czy parodiowanie osób duchownych zalicza się do listy rzeczy zakazanych? Według fanów grupy AM, nie. Wręcz przeciwnie! Nie mogą doczekać się nowej produkcji. Wśród komentarzy pod zapowiedziami materiału na próżno doszukiwać się słów krytyki. Najwyraźniej Formacja AM ma grono odbiorców, którzy uważają muzykę disco polo za sztukę. A sztuka, jak wszyscy wiemy, nie ma granic. Zataczający się ministrant prowadzący pod rękę ciężarną siostrę zakonną oraz rozśpiewany kapłan w pierwszej chwili mogą budzić dwojakie skojarzenia. Jednak całość frywolnej twórczości jest tylko fikcją i pastiszem. Czy udanym? Niektórzy twierdzą, że teledysk, poza tłem dla muzyki, jest też dobrym kabaretem. Czy wideo będzie zbierało tak samo pozytywny komentarze, jak sama jego zapowiedź? Tego dowiemy się dopiero po premierze.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Cała Polska modliła się za jej życie. Alżbeta Leńska przekazała radosną nowinę
  2. Przerażające sceny na Paradzie Równości w Szczecinie. 20 zatrzymanych
  3. Meghan Markle ma desperackie pragnienie. Na pomoc rusza księżna Kate
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News