Znany celebryta szokuje wyznaniem. "Ksiądz czynił mi awanse"

Znany celebryta szokuje wyznaniem. "Ksiądz czynił mi awanse" Źródło: pixabay.com/Senlay

"Ksiądz nie ma problemu z tym, że składał śluby czystości?" - takie pytanie zadał kiedyś księdzu znany krytyk filmowy. Publicysta opisał całą sytuację na Facebooku. Przedstawił dokładnie zdarzenie i nie omieszkał wspomnieć, jak tłumaczył się duchowny, który postąpił wbrew kościelnemu kodeksowi.

Ksiądz, pedofilia, ofiara - tymi słowami żyje dziś cała Polska. Po wczorajszej publikacji na YouTube filmu Tomasza Sekielskiego "Nie mów nikomu" zrobiło się głośno nie tylko wśród społeczeństwa, polityków i kościelnych. Także krytycy filmowi mają swój głos nie tylko w ocenie tego dzieła.

To "rodzaj schorzenia" - Raczek bezlitosny

Tomasz Raczek, słynny krytyk filmowy, postanowił wziąć pod lupę film Tomasza Sekielskiego. Opublikował wideorecenzję na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, w której porusza nie tylko kwestie typowe przy ocenianiu filmów, ale mówi też o swoich prywatnych doświadczeniach z księżmi i ich propozycjami.

W swojej internetowej recenzji Tomasz Raczek nazywa pedofilię w kościele "rodzajem schorzenia". Sam recenzujący wyraża się o całej sytuacji mocno krytycznie. Jest oburzony, że w Polsce nie są zastosowane ostrzejsze środki, a osoby związane z kościołem pozostają bezkarne. 

- Nie czują wyrzutów sumienia, coś tam mamroczą o tym, że Bogu się to nie spodoba, ale nie mają żadnego pomysłu na to, jak mogliby prosić ofiary o wybaczenia. A właściwie mają, jeden: wypłacić jakieś pieniądze. Nic gorszego być nie może - mówi w recenzji krytyk.

Raczek ocenił, że Kościół, jeśli chodzi o skandale z nim związane, zatrzymał się na XX wieku. Chodziło mu o to, że za czasów gdy papieżem był Jan Paweł II, kwestia pedofilii oficjalnie nie istniała, a wszelkie niedogodności skrzętnie tuszowano.

Ksiądz składał mu niemoralne propozycje. Odmówił

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tomasz Raczek postanowił podzielić się też z osobistymi przeżyciami. Ksiądz chciał go omamić obietnicami i wykorzystać.

- Kiedyś miałem własne doświadczenie z księdzem, który czynił mi awanse. Nie byłem już wtedy dzieckiem, byłem dorosły i do niczego nie doszło bo awanse odrzuciłem, ale zapytałem: czy ksiądz nie ma problemu z tym, że przecież składał śluby czystości? I wtedy usłyszałem: nie martw się tym, my sobie z Panem Bogiem sami to jakoś załatwiamy. I to jest największy problem - oni naprawdę myślą, że ich nie tylko na ziemi, ale również w niebie prawa obowiązujące innych nie dotyczą... - z ciężkim sercem opisuje publicysta.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News