Jak można było na to pozwolić? Ksiądz zrobił sobie powóz z Porshe, ciągnęły go dzieci (wideo)

Jak można było na to pozwolić? Ksiądz zrobił sobie powóz z Porshe, ciągnęły go dzieci (wideo) Źródło: youtube.com/ TrollerCoaster

Ksiądz potrafi zjednać sobie tłum wiernych. Zaufanie do Kościoła może prowadzić do skrajności, o czym przekonali się niedawno wierni na Malcie. Ksiądz zrobił sobie powóz z Porsche, a jego luksusowy pojazd ciągnęły beztrosko małe dzieci...

Ksiądz nieraz podkreślał, że wypada żyć skromnie, przestrzegając przykazań bożych? Któż z nas nie słyszał kościelnych zaleceń, które weryfikowała później rzeczywistość. 

Ksiądz na Malcie w luksusowym aucie. Ciągnęły je małe dzieci...

Nie brakuje księży, którzy zalecają skromność, podczas gdy sami kapłani kupują sobie drogie auta. Przykład z Malty, gdzie jeden z tamtejszych duchownych stał się bogaczem z Porsche Boxter S z otwieranym dachem, nie byłby może historią z nagłówków mediów, gdyby nie jeden jakże zaskakujący fakt.

Na nagraniu przytoczonym przez serwis Autokult widzimy, jak ksiądz z Malty uczynił ze swojego samochodu... powóz. 

Na nagraniu widzimy, jak samochód księdza i jego samego ciągnie grupka kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu dzieci. Według serwisu motoryzacyjnego do wydarzenia doszło w miejscowości Żebbuġa. Jakby tego było mało księdza osłaniały przed deszczem osoby, które szły przy samochodzie z rozsuniętymi parasolkami!

Do wydarzenia doszło w listopadzie 2018 roku. Do dziś wybrzmiewa ono w niekorzystnym dla Kościoła akcencie. Zgrzyt jest tutaj podwójny - emanacja bogactwem, a do tego wykorzystanie małych dzieci niczym starożytnych niewolników - to nie mogło się podobać.

Co zaskakujące, 47-letni ojciec John Sultana był po fakcie zdziwiony, że w jego stronę popłynęły negatywne komentarze. Należy przy tym wspomnieć, że przy samej uroczystości nikt nie zareagował przeciw takiemu traktowaniu dzieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennikarzom "Times Malta" ksiądz odparł, że nie zrobił on nic złego. Złośliwi zapytaliby, czy może zwyczajnie chciał zaoszczędzić na paliwie?

Kluczowe jest jednak inne pytanie - czym inspirował się ksiądz z Malty oczekując poklasku przy dzieciach robiących wokół niego za niewolników? Pozostaje ono bez odpowiedzi. Niestety, również na krajowym podwórku działy się podobne rzeczy. Na ten przykład procesję Bożego Ciała w Pszczynie w 2018 roku prowadził ksiądz, który znajdował się w swoim samochodzie, podczas gdy wierni maszerowali w upale.

 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"
  4. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  6. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc

źródło: Autokult

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News