Ksiądz nie usłyszał zarzutów
YouTube Wspólnota MiMJ
Irmina Jach - 29 Października 2020

Nowe informacje nt. aresztowanego księdza, który groził protestującym bronią. Szokująca decyzja władz, karygodne

Ksiądz z Gdańska, który groził bronią jednej z uczestniczek protestów organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który wybuchnął po upublicznieniu skandalicznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji eugenicznej, został aresztowany. Niestety, sprawiedliwości nie stało się zadość. Władze podjęły szokującą, karygodną decyzję.

Ksiądz z Gdańska groził pistoletem pneumatycznym kobiecie, która brała udział w proteście. Po niespełna godzinie 35-letni duchowny został zatrzymany przed archikatedrą oliwską. Niestety, wszystko wskazuje na to, że agresor uniknie jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej.

Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeSiedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeCzytaj dalej

Ksiądz z Gdańska nie usłyszy żadnych zarzutów?

We wtorek, 27 października, przy ulicy Gospody na gdańskiej Żabiance doszło do niepokojącego incydentu. Na światłach obok samochodu prowadzonego przez jedną z uczestniczek strajku zatrzymał się volkswagen phaeton. Kiedy kobieta wychyliła się z okna pojazdu prezentując tłumowi parasolkę i wieszak - symbole protestu, kierowca drugiego auta, w wulgarnych słowach, nakazał jej schowanie parasola. Pomiędzy kierowcami doszło do awantury.

Po chwili mężczyzna, który zaatakował protestującą werbalnie, sięgnął po pistolet i wykrzyknął do kobiety: "Jak się teraz czujesz?". Wystraszona kobieta natychmiast odwróciła głowę i zamknęła okno, po czym zadzwoniła pod numer alarmowy, zgłaszając, że ktoś grozi jej bronią. Podała dyspozytorowi markę oraz numer rejestracyjny wozu. Komunikat niezwłocznie trafił do wszystkich jednostek policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Funkcjonariusze zauważyli podejrzane auto pod archikatedrą oliwską po upływie godziny od zdarzenia. Właścicielem okazał się 35-letni ksiądz wikariusz, Tomasz Kywan, z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie, który zjawił się pod katedrą, by bronić jej przed manifestującymi. Policjanci natychmiast wylegitymowali duchownego i znaleźli przy nim broń. Okazało się, że to broń pneumatyczna, wyglądająca jak prawdziwy pistolet.

- Ksiądz zaczął mętnie tłumaczyć, że nie celował w kobietę, a jedynie pokazał pistolet. Gdyby to był zwykły obywatel, to po takim zgłoszeniu dawno leżałby na glebie. Nie było przecież wiadomo, że pistolet nie jest prawdziwy - mówił jeden z policjantów w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

- Zaczęły się nerwowe telefony do komendanta, konsultacje z prokuratorem, chciano uniknąć afery. Kierownictwo dało wreszcie dyspozycje, żeby zabezpieczyć broń "na protokół" i nie zatrzymywać księdza. Ksiądz nie został nawet zabrany na komisariat, nie zalecono żadnego przeszukania pod kątem ujawnienia ewentualnych innych sztuk broni. Na bezpośrednie polecenie komendanta został puszczony wolno, bez żadnego wezwania na przesłuchanie - dodał.

- Mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom replikę broni i przyznał się do awantury na drodze. Powiedział policjantom, że zachowanie manifestujących go zdenerwowało, bo jest przeciwnikiem skrajnie lewicowych poglądów - przekazała oficjalnie st. asp. Karina Kamińska, rzeczniczka KMP w Gdańsku.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Stanie się już w poniedziałek, właśnie zapowiedziano. Dotyczy całej Polski

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

- Zgłaszająca w trakcie rozmowy telefonicznej poinformowała dyspozytora, że chce pozostać anonimowa, a ewentualne zawiadomienie dotyczące kierowania gróźb karalnych złoży po kontakcie ze swoim adwokatem. Policjanci nie zatrzymywali mężczyzny, ponieważ nie było do tego przesłanek procesowych. Pokrzywdzona kobieta do tej pory nie złożyła zawiadomienia w sprawie kierowania gróźb karalnych, a to przestępstwo wymaga złożenia wniosku o ściganie sprawcy, aby policjanci mogli wszcząć dochodzenie w tej sprawie i postawić podejrzewanej osobie zarzuty - dodała rzeczniczka.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie nielegalnego posiadania broni przez księdza. Najprawdopodobniej skończy się ono umorzeniem, gdyż na broń pneumatyczną nie są wymagane żadne zgody. Ksiądz Tomasz Kywan jest znany w mediach społecznościowych ze swoich kontrowersyjnych poglądów, którymi chętnie dzieli się z opinią publiczną. Twierdzi, że poczuł się sprowokowany przez protestującą.

- Tłumaczę to emocjami, do tego dochodzi ta cała sytuacja zamknięcia, nie chodzę do szkoły, nie funkcjonuję normalnie i miałem do tego prawo. Nie będę się z tego tłumaczył, ale czuję się głupio, bo jestem księdzem. Gdybym był świeckim, to może miałbym to w nosie. Tym bardziej że jechałem ze znajomym i nasza rozmowa była bardzo emocjonująca. Były nerwy, złość, gniew - mówił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcisnęli go do klatki i wywieźli z dala od domu. Przerażony pies myślał, że jego los jest już przesądzony, raptem ciężarówka zahamowała
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osób
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News