Wielu mieszkańców jest maksymalnie oburzonych. W kościele odbędzie się msza w intencji księdza molestującego dziewczynki

Wielu mieszkańców jest maksymalnie oburzonych. W kościele odbędzie się msza w intencji księdza molestującego dziewczynki Źródło: kisistvan77 Pixabay

Ksiądz Piotr M. z Ruszowa dopuścił się molestowania niepełnosprawnych dziewczynek, co doprowadziło do tego, że stanął przed sądem. Duchowny został skazany, jednak nie przeszkadza to w tym, by w parafii odbywały się msze w jego intencji. Mieszkańcy miasta nie kryją oburzenia, a komentarz proboszcza nie pozostawia złudzeń.

Ksiądz Piotra M. z Ruszowa na początku tego roku został oskarżony o molestowanie niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek. Duchowny przekonywał o swojej niewinności, w co uwierzyli parafianie, którzy wierzą, że ksiądz został we wszystko wrobiony. Pomimo tego, że Piotr M. został skazany, wiele osób utrzymuje, że jest niewinny. 

Ksiądz molestował dziewczynki. Parafianie nie wierzą w czyny, o które został oskarżony

„Ksiądz Piotr odważnie i bezkompromisowo przekazywał zasady wiary nam i naszym dzieciom. Wszyscy zawsze mogli liczyć na jego pomoc i wsparcie” czytamy w petycji, którą parafianie skierowali do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Wiele osób prosiło, by księdzu został uchylony areszt, aby mógł wrócić do parafii. 

Kiedy jako oskarżony pojawiał się na sali rozpraw, dochodziło do przerażających scen. Parafianie przychodzili z różańcami w rękach i wykrzykiwali „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Pedofila Piotra M. nazywali "świętym". Już wtedy w kościołach modlono się w jego intencji. Kuria legnicka nie interweniowała. Niestety, po zapadnięciu wyroku w Ruszowie nadal dochodzi do przerażających sytuacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ksiądz siedzi w więzieniu, a w kościele będzie odbywać się msza w jego intencji

- Przecież nie zabronimy się nikomu modlić - stwierdził ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik diecezji w Legnicy. Co więcej, proboszcz parafii, Tomasz Zygmunt, w której będą odbywać się kolejne msze, stwierdził, że: "Muszę ją odprawić, bo ma uzasadnienie moralne. Jest o nawrócenie Piotra M.". 

Ksiądz Piotr M. za molestowanie niepełnosprawnych umysłowo dziewczynek został nieprawomocnie skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa już w zakładzie karnym, co nie przeszkadza parafianom, modlić się w jego intencji. Teraz modlą się już nie w Ruszowie, ale w Jędrzychowicach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął radykalne kroki. Od 1 lipca wielu Polaków czeka ogromna podwyżka cen, nawet 800%

2. Czerwone policzki mogą być objawem chorób. Niektóre z nich są bardzo niebezpieczne

Ksiądz w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny podczas zapowiedzi w minioną niedzielę przekazał swoim parafianom, że w przyszłą niedzielę odbędzie się msza w intencji Piotra M, za to tydzień później odbędzie się msza za ofiary przemocy, w tym nadużyć seksualnych świeckich i duchownych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowy syrop z lipy ma cudowne właściwości. Koniecznie zrób go latem, bo świetnie radzi sobie z przeziębieniem, mamy przepis
  2. Smutna wiadomość obiegła media. Ciało gwiazdy sportu zostało znalezione w oceanie, żona zdradziła przyczynę tragedii
  3. Niestety, w piątek znów będzie niebezpiecznie. Żółte alerty dla 9 województw
  4. Jej filmy były niezwykle popularne. Niestety, 16-latka została znaleziona martwa w domu
  5. W lesie trafili na porzuconą budowlę. W środku znaleźli tajemnicze pudełko, jego zawartość zwaliła ich z nóg
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News