Ksiądz z Chodzieży usłyszał zarzuty dokonania kilkudziesięciu gwałtów. Krzywdził przez ponad 10 lat

Ksiądz z Chodzieży usłyszał zarzuty dokonania kilkudziesięciu gwałtów. Krzywdził przez ponad 10 lat Źródło: Needpix.com

Ksiądz, który dokonał co najmniej kilkudziesięciu gwałtów na swoim ministrancie Szymonie w środę usłyszał zarzuty prokuratury. Posunął się do okropnych czynów względem dziecka znajdującego się w trudnej sytuacji rodzinnej. Koszmar chłopca trwał ponad 10 lat.

Ksiądz Krzysztof G. został w środę oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży o dokonanie co najmniej kilkudziesięciu gwałtów na ministrancie. Do tych czynów miało dochodzić przez ponad 10 lat, pomiędzy 2002 a 2013 rokiem. Pozostali duchowni utrudniali pracę prokuratorom - zasłaniali się "sekretem papieskim".

Ksiądz wykorzystywał chłopca, który miał problemy życiowe

Nastąpił przełom w sprawie byłego księdza Krzysztofa G., który przez co najmniej 10 lat dopuścił się kilkudziesięciu gwałtów na byłym ministrancie Szymonie z Chodzieży - mieście w województwie wielkopolskim. Duchowny wykorzystał trudną sytuację życiową chłopca i jego późniejsze uzależnienie od alkoholu i zmuszał go do obcowania płciowego. Koszmar ministranta trwał ponad dekadę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podejrzany Krzysztof G. nie przyznał się do winy, co więcej - odmówił składania wyjaśnień. O toku postępowania względem byłego księdza poinformował portal "Polska Times" prokurator Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. 

Podejrzany były duchowny nie trafił do aresztu

Były ksiądz nie trafił do aresztu tymczasowego. Zastosowano wobec niego jedynie dozór policji oraz zakaz zbliżania się do ofiary. Sprawa ciągnie się już od trzech lat, a w jej rozwiązaniu bynajmniej nie pomaga poznańska kuria. Księża nie udzielili żadnej informacji prokuraturze - zasłaniali się tajemnicą zawodową i sekretem papieskim, co znacznie utrudniło gromadzenie dowodów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Doniesienia są tragiczne. Czesław Szczęsny nie żyje

W toku śledztwa miał również zostać przesłuchany arcybiskup Stanisław Gądecki, jednak Prokuratura Krajowa uznała, że "nie ma takiej potrzeby". Kolejny raz dobre imię Kościoła i jego hierarchów okazało się ważniejsze niż wynagrodzenie krzywdy ofierze co najmniej kilkudziesięciu gwałtów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemnicza śmierć Marii Probosz. Aktorka przegrała walkę z chorobą?
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Wigilijna sałatka ze śledziem i tajnym składnikiem zniknie z talerzy w minutę. Goście będą Cię błagać o przepis
  5. To miał być zwykły pierwszy taniec. Nagle para młoda zrobiła niebywałą rzecz, wszyscy goście przecierali oczy ze zdumienia

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News