Ksiądz zawiesił tablicę
Google Street View
Monika Majko - 21 Listopada 2020

Wierni są oburzeni, nie potrafią wybaczyć. Ksiądz wywiesił w kościele murowaną tablicę na cześć premiera

Ksiądz zaskoczył wiernych z parafii na pomorzu swoim niezwykłym gestem. Duchowny zawiesił w świątyni murowaną tablicę na cześć premiera Mateusza Morawieckiego. Mieszkańcy niewielkiej miejscowości przecierali oczy ze zdumienia. Szczególne oburzenie budzi powód umiejscowienia kamiennej tablicy.

Ksiądz zdecydował uhonorować premiera Polski, który w czasie pobytu w okolicy postanowił wciąć udział w niedzielnej mszy świętej w pobliskim kościele. Pamiątkowa tablica zaskoczyła wielu parafian, a jej zdjęcia szybko obiegły sieć, wywołując ogromne rozbawienie internautów.

Ksiądz zawiesił w kościele tablicę dedykowaną premierowi Morawieckiemu

W kościele w Łebczu na pomorzu zawisła niezwykła pamiątka. Proboszcz tej niewielkiej parafii zdecydował się uhonorować premiera Mateusza Morawieckiego i upamiętnić jego wizytę w wiejskiej świątyni. 16 sierpnia 2020 roku szef polskiego rządu przebywał niedaleko kaszubskiej miejscowości z wizytą. Była to niedziela, dlatego polityk wyraził chęć udziału w niedzielnej mszy świętej.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planCzytaj dalej

Z powodu obawy przed tłumami w kościele we Władysławowie, premier zdecydował się na wizytę w mniejszej miejscowości, a ostateczny wybór padł na kościół w Łebczu. Proboszcz parafii, ks. Kazimierz Białk, o planach premiera został poinformowany telefonicznie, gdy szykował się do niedzielnego nabożeństwa wraz ze swoim organistą.

- Piliśmy jak zwykle kawę, gdy zadzwonił telefon. Ktoś zapytał, czy dodzwonił się do kościoła, potwierdziłem. Gdy kazał się szykować na wizytę premiera na mszy, pomyślałem, że to żart... Upewniłem się żartem, czy rozmówca wie, że chodzi o nasz Łebcz. Wiedział dobrze - relacjonował proboszcz z Łebcza na łamach serwisu puck.naszemiasto.pl.

Wizyta premiera Morawieckiego była dla księdza z Łebska ogromnie poruszającym wydarzeniem. Tuż po zakończeniu nabożeństwa proboszcz zaprosił szefa rządu na plebanie, gdzie mogli przez chwilę porozmawiać. Ks. Kazimierz Białk zdecydował, iż był to ważny moment w życiu parafii, który zasługuj na upamiętnienie. W świątyni zawisła więc murowana tablica, informująca przybyłych o tym, że premier Polski odbył wizytę w tym miejscu w sierpniu 2020 roku.

- W tym kościele w Łebczu pw. św. Marcina w niedzielę, dnia 16 sierpnia 2020 roku uczestniczył we Mszy Św. o godzinie 12 premier Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Był też gościem na plebanii - głosi napis na tablicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ksiądz przekonuje, że wizyta premiera była bardzo ważnym momentem w historii parafii

Na widok tej tablicy wielu parafian przecierało oczy z niedowierzania. "Dziennik Bałtycki" zapytał proboszcza z Łebcza o powody, dla których zdecydował się zawiesić taką tablicę w świątyni. Według duchownego, wizyta tak wysoko postawionego polityka była dla całej społeczności ogromnym zaszczytem. Pleban dodał, że tablica została sfinansowana ze środków prywatnych, przez wiernych z Łebcza.

- Dla nas, wioski, których pełno w Polsce, to wielkie wyróżnienie. Premier mógł przecież wybrać dowolny kościół w powiecie puckim, ale postawił na nasz. Czy to nie była historyczna chwila? Była. Podobnie jak wcześniejsza wizyta arcybiskupa, który odwiedził nas w drodze na Półwysep Helski. Przecież małe parafie na takich gości nie mogą liczyć za często, dlatego wizyty znanych gości są w naszych dziejach dużymi wydarzeniami - tłumaczy ksiądz w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów
  2. Na jaw wyszła cała prawda o Bandziorku z ”Chłopaków do wzięcia”. Jeszcze niedawno nikt nie miał pojęcia, jak dostał się do programu, teraz wszystko jest jasne
  3. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal

Niestety, okazuje się, że mieszkańcy miejscowości nie byli aż tak poruszeni wizytą premiera Morawieckiego, jak proboszcz tutejszej parafii. Wielu z nich uważa gest plebana za próbę "podlizania" się władzy i z niechęcią spoglądają na pamiątkową tablicę. Jej zdjęcia trafiły również do sieci, a wielu internautów nie mogło powstrzymać złośliwych komentarzy w tej sprawie.

- Historia pisze się na naszych oczach - napisał ironicznie jeden z użytkowników sieci.

ksiądz

źródło zdjęcia: Puck Naszemiasto.pl na Facebooku

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do stracenia
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Rząd pracuje nad ograniczeniami w przemieszczaniu się. Premier wygadał się na konferencji, co czeka Polaków?
  4. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
  5. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  6. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
  7. Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorąco
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News