Ksiądz może uznać własne dziecko? Wiele maluchów nie ma na co liczyć

Ksiądz może uznać własne dziecko? Wiele maluchów nie ma na co liczyć Źródło: youtube/ttv

Ksiądz i jego potomstwo. Czy dzieci duchownych mają prawo do dziedziczenia? Czy ksiądz może w ogóle uznać dziecko? Jak wygląda kwestia prawna księży i ich dzieci? Okazuje się, że niewiele dzieci może liczyć na cokolwiek ze strony ojców-księży.

Ksiądz także może posiadać potomstwo. Sytuacja, w których ojcem jest duchowny, spotykana jest coraz częściej. Niestety, wiele dzieci pozostaje bez taty ze względu na wykonywany przez niego zawód. Niewiele księży decyduje się na uznanie ojcostwa, ponieważ oznacza to dla nich, że zostaną pozbawieni święceń. 

Ksiądz też jest człowiekiem 

Z najnowszych badań wynika, że 60% duchownych pozostaje w związku z kobietami, a 15% z nich posiada potomstwo, które jest owocem zakazanej przez Kościół miłości. Niezależnie od tego, że księża zobligowani są do przestrzegania celibatu, liczba ta powiększa się z roku na rok.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak jednak wygląda kwestia potomstwa księży ze strony prawnej. Czy duchowni mają takie same obowiązki względem dziecka, jak mężczyźni wykonujący inne zawody, które nie są związane ze służbą bogu?

Tata-ksiądz ma prawa i obowiązki względem dziecka

W świetle polskiego prawa, ksiądz jest normalnym obywatelem kraju, który musi przestrzegać prawa tak jak pozostała część społeczeństwa. Zawód, czyli w tym przypadku duchowieństwo, nie daje taryfy ulgowej. 

Zgodnie z prawem, ksiądz może figurować w akcie urodzenia jako ojciec dziecka. Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Tak samo jest w przypadku alimentów płaconych na dziecko księdza. Po wskazaniu przez sąd również będzie zmuszony łożyć na wychowanie swojego dziecka. I to nie cały Kościół jako instytucja jest obciążany kosztami, a ojciec, który spłodził dziecko.

W przypadku dziedziczenia, ojcostwo musi być uznane przez sąd, żeby dziecko miało prawo do majątku pozostawionego przez księdza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Nie ma żadnych statystyk, które wskazywałby na to, że dzieci księży dziedziczą po nich majątek. Wiadomo, że każde dziecko pojawiające się w rodzinie, gdzie ojcem jest duchowny, posiada dużo gorsze warunki do życia. Zwłaszcza w małych miastach takie dzieci nadal pozostają wytykane palcami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mieszkańcy polskiej miejscowości stracili z kont wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie policji w TVN
  2. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor "Rancza" cierpiał niewyobrażalnie
  3. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka
  4. Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodoba
  5. Najbiedniejsi dostaną po 1600 ZŁOTYCH! Projekt ustawy już jest gotowy

źródło: bezprawnik

Następny artykuł