"Mamy w naszych czasach swojego ks. Jankowskiego". Posłanka wskazuje podejrzanego duchownego

"Mamy w naszych czasach swojego ks. Jankowskiego". Posłanka wskazuje podejrzanego duchownego Źródło: Flickr/altotemi

Ksiądz Henryk Jankowski to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego kościoła. Kapłan oskarżany był o antysemityzm oraz molestowanie i wykorzystywanie seksualne nieletnich. Posłanka na Sejm w wywiadzie przyznała, że jest we współczesnej Polsce odpowiednik znanego duchownego.

Kolejny ksiądz może stać się niedługo "czarnym charakterem" wśród duchownych. Jak informuje polska polityk w jednym z wywiadów, z wielu źródeł wie o grzechach pewnego polskiego duchownego. Porównała go wręcz do kontrowersyjnego księdza Jankowskiego.

Wywiad z posłanką na Sejm. Zapowiada kontrole w kościele

Joanna Scheuring-Wielgus z Koalicji Obywatelskiej udzielała wywiadu Piotrowi Kraśko na antenie TOK.FM. W trakcie rozmowy zapowiedziała, że planuje stworzenie w Sejmie specjalnej komisji, która zajmie się kontrolą kościoła - nie tylko pod kątem skandali pedofilskich, ale także pod względem kwestii finansowych. Jak sama przyznaje, gdy dotarła do źródeł, poważnie się przeraziła.

- Raport został przekazany do dziennikarzy na całym świecie. Po tamtym czasie mam kontakt z biskupem Charlesem Scicluną - osobą, która w Kongregacji Nauki Wiary zajmuje się tymi kwestiami - i przesyłam mu informacje na temat tego, co się dzieje w Polsce. Powstała też książka Radosława Grucy pt. "Hipokryzja", która pokazuje mechanizmy współpracy polityków z Kościołem i ukrywania pedofilii - opowiadała na antenie TOK.FM.

Posłanka wskazała który ksiądz "zasługuje" na miano "Jankowskiego naszych czasów"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Posłanka na Sejm przyznała także, że obecnie jest ksiądz, który jest postacią równie kontrowersyjną i dwuznaczną co kapelan "Solidarności" - Henryk Jankowski. Okazało się, że według polityk KO, duchowny ma wiele znajomości, które pozwalają mu ukrywać afery.

- To jest ksiądz Dymer ze Szczecina, który ma powiązania ze wszystkimi politykami, od Prawa po Platformę Obywatelską, a który robi rzeczy niewyobrażalne, jeśli chodzi o przestępstwa seksualne. Jest cały czas kryty przez władzę, przez polityków, przez biznesmenów ze Szczecina. Musimy o tym mówić - mówiła Scheuring-Wielgus.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka ZGINĘŁA w wypadku. Miała 47 lat, teraz na jaw wyszedł jej romans
2. Martwego noworodka przewieziono do kostnicy. Nagle dziecko zaczęło się ruszać, ale przerażony pracownik wypełnił bezlitosne polecenie szefa

O księdzu Dymerze głośno było już jakiś czas temu, gdy kilku jego wychowanków oskarżyło go o czyny pedofilskie. Ponadto według wielu osób duchowny ma być homoseksualistą. To osoba, która budzi w Szczecinie ogromne kontrowersje, gdyż z jednej strony zapewnia finansowanie wielu inicjatywom, które pomagają dzieciom, a z drugiej mierzy się z wieloma oskarżeniami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka BEZCZELNIE oszukiwała swoich klientów. Kara dla sklepu będzie olbrzymia
  2. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn
  3. Przykry incydent w rodzinie Kamila Durczoka. Syn wyrzuconego z TVN gwiazdora wymierzył mu bolesny cios
  4. Wiadomo już, kiedy będziecie musieli wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Prognoza pogody na najbliższy czas niejednego zdołuje
  5. Niestety, media obiegły nagłe, niespodziewane wiadomości. Nie żyje Włodzimierz Mucha

Źródło: TOK FM

Następny artykuł