Ksiądz Michał miał brutalnie zgwałcić 17-latkę. Zastraszył ją, by nikomu nic nie mówiła, ale najgorsze zrobił dopiero potem

Ksiądz Michał miał brutalnie zgwałcić 17-latkę. Zastraszył ją, by nikomu nic nie mówiła, ale najgorsze zrobił dopiero potem Źródło: .

Ksiądz zaprzyjaźnił się z rodziną nastolatki, a później miał dopuścić się brutalnego gwałtu na dziewczynie. To jednak nie był koniec jej koszmaru. Przez wiele lat był bezkarny, teraz trafił do aresztu.

Ksiądz miał zwabić nieświadomą niczego dziewczynę na parafię i brutalnie ją zgwałcić, to jednak nie był koniec koszmaru 17-latki. Zastraszył ją i zabronił mówić o tym, co zrobił. Później było jeszcze gorzej. Przez wiele lat pozostawał bezkarny, teraz został aresztowany i odpowie za swoje czyny.

Ksiądz przez wiele lat pełnił posługę w gdańskiej kurii

Michał L. służył w 2011 roku w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku. Według ustaleń dziennikarzy z "Super Expressu" zaprzyjaźnił się wtedy z rodziną 17-letniej Agnieszki. Pewnego dnia miał zwabić nieświadomą nastolatkę na parafię i brutalnie zgwałcić. Po wszystkim zastraszył dziewczynę i zakazał jej mówić o tym, co się wydarzyło. To jednak nie był koniec.

Po jakimś czasie ksiądz ponownie skontaktował się z dziewczyną i pod pretekstem przeprosin dokonał ponownej napaści seksualnej. Tym razem nastolatka postanowiła wyznać wszystko swojej mamie.

- Została zwabiona do sauny przez oskarżonego, który rzekomo chciał ją przeprosić, a zamiast tego ponownie zgwałcił - opowiada portalowi "Super Express" Patryk Łukasiak, adwokat ofiary.

Matka Agnieszki natychmiast zgłosiła zachowanie księdza do gdańskiej kurii. Sprawa jednak nie trafiła do prokuratury, a jak informuje "Super Express" Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaczął przenosić oskarżonego duchownego do innych parafii na pomorzu.

Ksiądz przez wiele lat był bezkarny, sprawę gwałtu tuszowała kuria

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa ponownie wypłynęła, kiedy rok temu Agnieszka opowiedziała o wydarzeniach sprzed lat innemu duchownemu, który natychmiast zawiadomił prokuraturę. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo, ale już teraz mają silne dowody przeciwko Michał L.

- Dowody są bardzo mocne. Pochodzą one z przesłuchań świadków oraz opinii biegłych psychologów - powiedziała dziennikarzom Magdalena Standerska z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Czym się zajmuje?
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Oskarżony mężczyzna przebywa aktualnie w areszcie, ale nie przyznaje się do winy. Za gwałt na nieletniej grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Dodatkowo poszkodowana dziewczyna żąda od Michała L. odszkodowania w wysokości 500 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Dostaniesz wielkie pieniądze, jeśli masz stary dowód osobisty. Nie wyrzucaj go pod żadnym pozorem

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News