"Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła". Okropne słowa księdza, poniżej ludzkiej godności

"Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła". Okropne słowa księdza, poniżej ludzkiej godności Źródło: Pixabay

Ksiądz zbulwersował internautów z całego świata opinią na temat pedofilii. Kapłan pokusił się o publiczne wydanie osądu, czy jest ona mniejszym grzechem niż aborcja. Jego słowa okazały się naprawdę okropne.

Ksiądz Richard Bucci stał się bohaterem doniesień największych redakcji z całego świata. Szczególne oburzenie wywołał wśród wiernych w Stanach Zjednoczonych, gdzie pełni posługę. Kapłan odniósł się do problemu pedofilii, który trawi obecnie także Kościół.

Ksiądz o aborcji i pedofilii

Duchowny stwierdził publicznie, że jego zdaniem molestowanie seksualne nieletnich jest mniejszym grzechem niż aborcja. Przekonywał też, iż osoby, które opierają przerywanie ciąży, nie powinny otrzymywać komunii świętej. Jak dodał, jego opinia nie powinna nikogo oburzać. Dlaczego? Bucci przekazał, że jest przecież zgodna z nauką reprezentowanego przez niego Kościoła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Niektórzy mogą porównywać pedofilię i aborcję. Ale pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła, a aborcja zabija - powiedział kapłan, wywołując niemałe oburzenie wśród wielu komentujących.

Oburzeni wierni chcą wyjaśnień

Dzisiaj grzeje: 1. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania
2. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Przeciwnicy tez głoszonych przez Bucciego zwrócili się już z prośbą o interwencję do biskupa, któremu podlega. Opinia duchownego stały się przedmiotem głośnej skargi. Przełożony księdza na razie nie zajął stanowiska.

O sprawie rozpisują się jednak media z całego świata, których wpływ być może zmusi wkrótce hierarchów do udzielenia komentarza. Lokalni działacze organizacji pomagającym molestowanym w dzieciństwie osobom przekonują za to, że pedofilia niejednokrotnie prowadziła do śmierci, na przykład poprzez odebranie sobie życia przez ofiarę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Nie żyje Polka, która przebywała w Chinach pogrążonych w epidemii. Rozpaczliwy apel jej rodziny
  4. Noworodek gigant przyszedł na świat. Lekarzy wmurowało gdy go zobaczyli, jego rozmiary są naprawdę gigantyczne
  5. Kamera uchwyciła, co mama robiła sam na sam z noworodkiem. Mąż zobaczył film i błyskawicznie zareagował, prawda okazała się powalająca

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News