Ksiądz, skandaliczne słowa
Parafia Łąkta / YouTube
Klaudia Bochenek - 12 Maja 2020

Ksiądz w skandalicznych słowach skomentował debatę na TVP. Wierni przecierali oczy ze zdumienia

Ksiądz podczas niedzielnej mszy świętej wygłosił kazanie, które odbiło się głośnym echem we wszystkich polskich mediach. Wierni również na długo zapamiętają jego słowa. Duchowny postanowił skomentować debatę kandydatów na prezydenta, nie przebierał w określeniach.

Ksiądz z jednej z małopolskich parafii wygłosił kazanie, które w ostatnich dniach przeszło wręcz do historii. Proboszcz postanowił także skomentować swoje wystąpienie.

Idioci i kłamcy - tak kandydatów na prezydenta określił ksiądz z Łąkty Górnej

Transmisja mszy z kazaniem została umieszczona na kanale YouTube parafii Łąkta Górna w województwie małopolskim. Nagranie jednak tak zbulwersowało internautów, że zostało szybko usunięte. Nieliczne fragmenty są udostępnianie w sieci. Jeden z nich można obejrzeć pod tekstem. Co tak oburzyło widzów? Ksiądz Janusz Czajka, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej, nazwał kandydatów na prezydenta (nie licząc prezydenta Andrzeja Dudy, niektórzy uważają, że chodziło o Krzysztofa Bosaka) idiotami, kłamcami i "będącymi poza Bogiem".

Łukasz SzumowskiSzumowski w programie na żywo dostał pytanie o powrót dzieci do szkół. Padła jednoznaczna odpowiedźCzytaj dalej

- Ja jestem prawdą - mówi Jezus [...] I wszyscy, którzy są poza Bogiem, poza Jezusem, są po prostu kłamcami. Ostatnio bardzo pięknie to wyszło chociażby w tej debacie prezydenckiej, oglądaliście pewnie. Może nie wszyscy do końca, bo to trudno było oglądać takie głupoty. No, dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie. Później się udowadnia, że kłamią, a oni dalej kłamią. Udowadnia się, że mówią nieprawdę, jest czarno na białym, a oni dalej zaprzeczają [...] Wszystkich tych dziewięciu, oni są zupełnie poza Kościołem, poza panem Bogiem. Proszę sobie sprawdzić, każdy jeden! Nawet ten słynny nasz Kosiniak-Kamysz, przecież rozwiedziony, poza Kościołem. Wszyscy. Każdy jeden. Szymon Hołownia, wszyscy. Nie chcę tu analizować, bo nie jest tu miejsce na ambonie, ale każdy jeden jest poza Kościołem, poza Chrystusem. Dlatego są takimi kłamcami - grzmiał z ambony ksiądz Janusz Czajka.

Ksiądz tłumaczy się z kazania, "to było przemyślane"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsza polska lekarka historiaDrugi mąż zrobił jej straszne rzeczy, nigdy nie wyglądała już tak jak wcześniej. Wkrótce Polka wylądowała w sułtańskim haremieCzytaj dalej

Specyficzne kazanie szybko skomentowane przez lokalne, a potem krajowe media. Szum wokół wypowiedzi księdza spowodował, że ten postanowił porozmawiać z portalem bochnianin.pl, a jego słowa jeszcze bardziej skonsternowały mieszkańców. Proboszcz poinformował, że kazanie było dostosowane do Ewangelii i wcale go nie poniosło - był dobrze przygotowany i wszystko było przemyślane. Spontanicznie, nie do końca z kartki, ale doskonale wiedział o czym mówi i jakich słów używa. Stwierdził, że wierni w większości chcą usłyszeć "bajeczkę" o kochaniu się i miłowaniu, jednak Kościół musi też stawiać sprawę jasno i reagować na kłamstwo.

Dzisiaj grzeje:

1. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość
2. Kiedy kolejny etap luzowania obostrzeń? Rzecznik rządu ogłosił, co stanie się jutro

- Nie takie jest przesłanie Kościoła, tylko w końcu musimy mówić pewne rzeczy jasno, popierać prawdę i być oburzeni na kłamstwo, zwłaszcza kiedy ktoś w żywe oczy kłamie i jeszcze udowadnia mu się, że kłamie i dalej nic z tego. I dobrze pan wie, że tak jest - w tej debacie, no niestety, kandydaci w większości kłamali w żywe oczy - mówił ksiądz z Łąkty Górnej. To już kolejny duchowny, który swoimi poglądami wywołał w sieci ożywioną dyskusję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia na czas epidemii. Dotyczą wielu polskich rodzin
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Nie żyje polska pielęgniarka, przegrała z koronawirusem. Osierociła trójkę dzieci
  4. Ewa Farna pokazała zdjęcie mamy. Już wiemy, po kim odziedziczyła urodę
  5. Ola Kwaśniewska wysłała męża do sklepu po koperek i awokado. Pokazała, co przyniósł, płaczemy ze śmiechu
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Gazeta, YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News