Gang księży pedofilów gwałcił latami małe dzieci. Ich ofiary przerywają milczenie

Gang księży pedofilów gwałcił latami małe dzieci. Ich ofiary przerywają milczenie Źródło: unsplash.com/Josh Applegate

Ksiądz coraz rzadziej kojarzy się pozytywnie. Nic dziwnego, skoro na jaw wychodzi coraz więcej przypadków molestowania dzieci przez duchownych. Ofiary pedofilów zdecydowały się opowiedzieć o szokującym przypadku całego gangu, który krzywdził osoby nieletnie.

Ksiądz często zdobywa zaufanie dzieci i dorosłych. W końcu jako osoba ściśle związana z wiarą nie wzbudza żadnych podejrzeń. Rzeczywistość jednak często okazuje się brutalna i to właśnie duchowni okazują się okropnymi zbrodniarzami. Wiele osób postanowiło po latach opowiedzieć o koszmarze, jaki zgotowali im kapłani. Okazuje się, że byli wykorzystywani przez gang księży pedofilów.

Bracia opowiedzieli o horrorze ze swojego dzieciństwa

Guam to wyspa umiejscowiona między Hawajami a Filipinami. Właśnie tam dochodziło do wielu obrzydliwych przypadków pedofilii. Miejscowa archidiecezja została pozwana przez ponad 200 osób za molestowanie seksualne. Są wśród nich byli uczniowie, harcerze oraz ministranci, którzy doświadczyli wykorzystywania na własnej skórze. Wśród dramatycznych historii wyróżnia się jedna, Ramona De Plata, który przeżył piekło przez przyszłego arcybiskupa.

W 1964 roku Anthony Sablan Apuron był seminarzystą, który nie stronił od łóżkowych uciech. Był zainteresowany mężczyznami, ale też dziećmi. Gdy pewnego dnia nieletni Ramon nakrył go z kochankiem ten zaproponował mu, by się przyłączył. Chłopcu udało się uciec, ale 13-letni wówczas Walter Denton nie miał tyle szczęścia. Przyszły arcybiskup dopuścił się na nim okrutnego gwałtu i zapowiedział, że i tak nikt nie mu uwierzy, gdyby chciał się poskarżyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz przez wiele lat był bezkarny. Teraz ma problemy

Przypadki pedofilii na Guam były skutecznie tuszowane dzięki temu, ze wiele najważniejszych osób związanych z tamtejszym Kościołem miało podobne upodobania seksualne. Pedofilia była dla lokalnych duchownych czymś normalnym i nie zamierzali zmieniać swojego zachowania. Tworzyli prawdziwy gang, a ofiary były całkowicie bezradne.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Anthony Sablan Apuron został osądzony za woje haniebne czyny dopiero w 2018 roku w wieku 73 lat. Uznano go winnym gwałtu na 7 mężczyznach, a tym także na swoim bratanku. Mimo to duchowny nie przyznaje się do winy i utrzymuje, że ten skandal zniszczył mu resztę życia. Ofiary pedofila zaś w końcu są nieco spokojniejsze, choć nic nie sprawi, że zapomną o swoim cierpieniu z dzieciństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia Anna Komorowska? Była Pierwsza Dama wyjawiła prawdę o Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda zabrał głos
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Mąż zadzwonił, że zaraz zabije żonę. Policjanci odkryli w domu martwego małżeństwa notatki, których nie da się wymazać z pamięci
  4. Miała być bajkowa i romantyczna, wyszła obrzydliwie kiczowata. Panna młoda pokazała chyba najbrzydszą suknię ślubną, jaką kiedykolwiek stworzono
  5. Zaskakujące informacje o Rodowicz. Syn będzie płacił jej alimenty?

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News