Posłanka PiS twierdzi, że ugodzenie księdza nożem we Wrocławiu to wina opozycji

Posłanka PiS twierdzi, że ugodzenie księdza nożem we Wrocławiu to wina opozycji Źródło: twitter/Gość Wrocławski

Ksiądz zaatakowany pod kościołem ma być winą opozycji. Do takich kuriozalnych wniosków doszła jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości, która wypowiedziała się w tej sprawie. Opinia polityk wzbudza wiele kontrowersji.

Ksiądz, którego zaatakowano we Wrocławiu, poruszył wielu Polaków. Bestialski atak na duchownego jest teraz na ustach wszystkich, w tym także polityków. Wśród licznych komentarzy do tego tragicznego zdarzenia wyróżnia się jeden, wyjątkowo kontrowersyjny. Według niego, wina za całe zajście spada na opozycje. Tak przynajmniej twierdzi posłanka PiS.

Ksiądz padł ofiara ataku nożownika. Trafił do szpitala

Ksiądz Ireneusz Bakalarczyk przeżył prawdziwe chwile grozy. Rozmawiał z 57-latkiem pod kościołem NMP na Piasku we Wrocławiu. Nagle coś sprawiło, że rozmówca duchownego zdecydował się na bardzo drastyczne posunięcie - dźgnął kapłana nożem. Ten został zabrany do szpitala, a napastnika ujęła policja.

- Przyjechał do nas w stanie stabilnym z raną na granicy klatki piersiowej i jamy brzusznej. Obrażenia są poważne, ale stan pacjenta jest stabilny - powiedział doktor Goutam Chourasia z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jak podaje rzecznik szpitala, ksiądz przeszedł operację, a jego stan jest stabilny. Teraz będzie dochodził do siebie po ciężkich przejściach. Szczęśliwe zakończenie sprawy nie sprawiło jednak, że przestała być szeroko komentowana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polityk PiS obwinia o atak opozycję

Wiele osób postanowiło wypowiedź się na temat ataku na duchowego. Wśród nich znalazła się także Anna Siarkowska, która uważa, że zna dokładne przyczyny, dla których doszło do tego zdarzenia. Według niej, wszystkiemu winna jest działalność opozycji. 

-  Kolejne efekty szydzenia z katolików, wyśmiewania rytuałów i symboli religijnych oraz dehumanizacji à la Jażdżewski. Odpowiedzialność moralną ponosi za to totalna opozycja, która z walki z Kościołem uczyniła polityczny oręż. Mam nadzieję, że Polacy rozliczą ich odpowiednio jesienią - stwierdziła.

Posłanka nie ma wątpliwości, że to własnie działalność opozycji oraz działanie przeciw religii sprawiło, że 57-latek dźgnął duchownego. Jak na razie nie wiadomo, co tak naprawdę kierowało sprawcą. Motywacja mężczyzny będzie ustalana przez policję. Być może napastnik i ofiara pokłócili się o kwestie prywatne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda z mężem zachwyciła na gali dla rolników. Przypominała księżną Kate
  2. Michał Szpak pozuje z piękną blondynką na kolanach. Fani: „Pięknie razem wyglądacie. Pasujecie do siebie”
  3. Agnieszka Chylińska bardzo rzadko mówi o mężu i dzieciach. Prawda o jej rodzinie może zaskoczyć wielu
  4. Wstrząsające słowa córki Wodeckiego 2 lata po jego śmierci. Dopiero teraz ujawniła prawdę o jego życiu w mediach
  5. Przerwała swój udział w "Tańcu z gwiazdami", bo miała raka. Teraz do sieci trafiły jej zdjęcia, które zwalają z nóg
  6. Ta wiedza o Kaczyńskiej była bardzo długo utajniona. Nikt o tym nie wiedział za prezydentury Lecha Kaczyńskiego

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News