Porównał ofiarę księdza gwałciciela do prostytutki. Kobiety, które żądały od niego przeprosin, trafiły na policję

Porównał ofiarę księdza gwałciciela do prostytutki. Kobiety, które żądały od niego przeprosin, trafiły na policję Źródło: Pixabay/kisistvan77

Ksiądz dopuścił się potwornego czynu wobec dziewczyny, ale i tak znalazł swoich obrońców. Jeden z nich porównał ofiarę gwałciciela do prostytutki. Mężczyzna, który wypowiedział te oburzające słowa, pozostaje bezkarny.

Ksiądz, który dopuści się przemocy seksualnej wobec kogokolwiek, z założenia powinien zostać potępiony przez społeczeństwo i odpowiednio ukarany. Ten duchowny, który notorycznie gwałcił dziewczynę, znalazł sobie natomiast swojego obrońcę, który w oburzający sposób wypowiada się na temat ofiary

Ksiądz notorycznie gwałcił 13-latkę 

Ksiądz Roman Behrendt, który przez kilka miesięcy notorycznie gwałcił 13-letnią Katarzynę, został skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Poszkodowana po kilku latach wniosła pozew przeciwko zgromadzeniu, w którym pełnił posługę ten duchowny. 

Decyzją sądu otrzymała milion zł zadośćuczynienia i dożywotnią rentę. Nie wszystkim ten wyrok się spodobał. Prawicowy publicysta Stanisław Michalkiewicz stanął w obronie gwałciciela i w obrzydliwy sposób wypowiadał się na temat ofiary. Jego słowa wywołały protesty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ofiara porównana do prostytutki 

Decyzja sądu była historyczna, z tego względu, że pierwszy raz odpowiedzialnością finansową zostało obarczone całe zgromadzenie, do którego należał pedofil, czyli Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Ksiądz Roman Behrendt po odsiedzeniu swojego 4-letniego wyroku wrócił z więzienia prosto do domu emeryta i tam kontynuował swoją posługę kapłańską. 

Związany z Radiem Maryja publicysta, Stanisław Michalkiewicz, w oburzający sposób skomentował wyrok sądu. Stwierdził, że ta kara jest zdecydowanie zbyt wysoka. Posunął się również do obrażania skrzywdzonej przez księdza Katarzyny. 

- Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tu milion i dożywotnia renta. Milion złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie mogą nie zarobić - brzmiały skandaliczne słowa Michalkiewicza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Dla wielu osób ta wypowiedź była poniżej jakiegokolwiek poziomu. Kilka Poznanianek postanowiło głośno zaprotestować przeciwko tego typu traktowaniu ofiar przemocy seksualnej. Co szokujące, to właśnie demonstrantki zostały zatrzymane i musiały się dokładnie tłumaczyć policji ze swojej działalności. Prawicowy publicysta pozostał bezkarny, a ten przypadek zdaniem wielu uznać za kolejny dowód na to, że w Polsce nadal króluje kultura gwałtu, a ofiary, które zdecydowały się opowiedzieć o tym, co je spotkało, muszą zmagać się obelgami i mową nienawiści. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

Źródło: Newsweek

Następny artykuł