ksiądz kościół koronawirus NASA
Jakub Kaminski East News
Joanna Szwalikowska - 7 Października 2020

Ksiądz przekonuje, że w jego kościele nie można się zarazić. Padły słowa o kosmicznej technologii

Ksiądz proboszcz z parafii w jednej z polskich miejscowości przekonywał wiernych, że w jego kościele nie da się zarazić koronawirusem. Środkiem ochrony miałaby być kosmiczna technologia, która pozwala uczestniczyć w nabożeństwach bez maseczki.

Ksiądz z parafii pod wezwaniem Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej w Nowym Targu poinformował parafian, że w kościele zainstalowano specjalny system opierający się na kosmicznych technologiach, który zabija wszystkie wirusy. Jego zdaniem, dzięki temu w kościele nie da się zarazić koronawirusem. Biolodzy biją na alarm.

ministerstwo zdrowiaDecyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutroCzytaj dalej

Ksiądz przekonywał parafian, że w jego kościele nie da się zarazić koronawirusem

- W tym momencie to wszystko pracuje. Proszę się nie martwić, w tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani żadną inną bakterią czy wirusem - przekonywał ks. kan. Jan Karlak, cytowany przez nowytarg24.tv. Podczas mszy świętej duchowny zapewniał, że w kościele działają specjalne technologie kosmiczne, dzięki którym nie da się zarazić wirusem.

- To są technologie kosmiczne. Obecnie Boeing montuje te urządzenia w nowych samolotach, które produkuje. To wszystko sprawia, że w liturgii można uczestniczyć bez maseczki. Ale jeśli ktoś chce być w maseczce, to proszę bardzo, ja mu tego nie zabronię. Natomiast tak, jak mówiłem, nie można się w naszym kościele niczym zarazić - miał mówić ks. Karlak w trakcie mszy. Na stronie internetowej parafii pojawił się również specjalny "certyfikat".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- [Zainstalowany system oparty jest dop. red.] o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi - czytamy na stronie parafii. System miałby również zabezpieczać przed zakażeniami pomiędzy ludźmi. Certyfikat wystawiła firma Alfa-Went z Trzebini.

Marcin Powęska, biolog oraz dziennikarz naukowy "Interii" ostrzega, że rewelacje księdza powinniśmy potraktować z duża rezerwą. Promieniowanie UV-C faktycznie miałoby zabijać 99,9 proc. bakterii oraz wirusów, jednak zapewnia to sterylizację jedynie na chwilę. W momencie, kiedy do wysterylizowanego kościoła wejdą wierni bez maseczek, zostanie on automatycznie zanieczyszczony.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Boże Narodzenie i Sylwestra spędzimy w domach? Nie ma dobrych informacji, dane są bezlitosne

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

By system był skuteczny, musiałby działać przez cały czas, to jest jednak niemożliwe, ponieważ wspomniane promieniowanie jest rakotwórcze. w dodatku, jak przekonuje nowytarg24.tv, system używany jest zaledwie przez jeden dzień w tygodniu od 21 do 22. Jak wskazują badania naukowe, bezpieczniejszym i zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest utrzymywanie dystansu społecznego, regularne mycie rąk oraz zasłanianie ust oraz nosa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Dzień dobry TVN" pod ostrzałem. Internauci i widzowie nie wytrzymali, polała się fala krytyki
  2. Ile zarabia Iga Świątek? 19-letnia Polka już zgarnęła ogromną fortunę, a może być jeszcze lepiej
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Przepis Makłowicza na gołąbki przebija wszystkie inne. Syte danie zaskakuje farszem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News