Ksiądz nie przełożył komunii świętych
Pixabay
Dominika Mika - 7 Maja 2020

Łódź: Ksiądz nie przełożył komunii świętych. Nawet nie zapytał rodziców o zdanie

Ksiądz podjął bardzo kontrowersyjną decyzję – w czasie pandemii zdecydował się na organizację komunii świętych. Swojej decyzji nie skonsultował wcześniej z rodzicami. Forma w jakiej poinformował pozostawia rodziny o tym fakcie, pozostawia wiele do życzenia.

Ksiądz z łódzkiego kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej nie miał dla rodziców dobrej wiadomości. Mimo tego, że wszyscy byli przekonani o jesiennym terminie komunii, niespodziewanie dostali informację, że odbędzie się ona za tydzień. Proboszcz o zdanie nie zapytał nikogo, całe rodziny zostały postawione przed faktem dokonanym.

Kacperek, zaskakująca prawdaPrawda okazała się zupełnie zaskakująca. Specjalistyczny sprzęt nie pozostawił wątpliwości co do ciała KacperkaCzytaj dalej

Komunię dziecka rodzice wyobrażali sobie zupełnie inaczej, teraz martwią się nie tylko jak w tak krótkim czasie mieliby zorganizować wydarzenie, ale przed wszystkim o zdrowie własnych pociech. Myśleli, że przez wzgląd na epidemię, mają jeszcze sporo czasu do tak ważnego dla dziecka wydarzenia. Jednak w zeszłą niedzielę przedstawiciele łódzkiego kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej za pośrednictwem Librusa poprosili rodziców o przybycie na spotkanie w sprawie komunii. Na nim dowiedzieli się, że odbędzie się ona zgodnie z planem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pies i noworodekPo cichu weszła do pokoju dziecka. Zobaczyła, co pies robi z noworodkiem i od razu chwyciła za telefonCzytaj dalej

- Byliśmy w absolutnym szoku! Nie jesteśmy na to przygotowani. Jest epidemia. To nie jest czas na grupowe komunie! W klasie mojej córki jest niemal 30 osób – opowiedziała jedna z matek dziennikarzowi Gazety Wyborczej. Rodzice dostali również szczegółową instrukcję jak miałaby wyglądać komunia w tym szczególnym czasie. Przede wszystkim do kościoła mieliby wstęp tylko domownicy, oczywiście wszyscy w maseczkach na twarzy, które mogliby zdjąć tylko w trakcie przyjmowania sakramentu.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy nie mogli się spodziewać. Andrzej Duda wydał właśnie pilne oświadczenie

2. Anna Lewandowska pokazała zdjęcie córki. Wiadomo dokładnie kiedy i o której urodziła się Laura

– Do komunii dziecko ma podejść z dłońmi złożonymi w łódeczkę. Na lewej dłoni ksiądz położy hostię, prawą dziecko ma – tak by kapłan widział – włożyć ją do buzi – opisuje Wyborcza. Rodzice już w trakcie spotkania zgłosili swoje obawy, jednak proboszcz nie chciał ich słuchać. Teraz są wściekli i mają żal do duchownych, że w taki sposób narażają całe rodziny. Rodzice twierdzą, że za decyzją proboszcza kryją się problemy finansowe. – Bo tu chodzi o pieniądze (…) Już zebranie na temat komunii ksiądz zaczął od tekstu, że poczynił dużą inwestycję i brakuje funduszy. Ludzi chodzi na msze niewielu, więc wymyślono komunie. O dzieciach nikt nie myślał – mówi pani Katarzyna w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Rzecznik kurii ks. Paweł Kłys zapewnił, że wyjaśnią sprawę planów komunijnych w parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej oraz, że w pozostałych parafiach komunie zostały przełożone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna choroba
  3. Mama Anny Lewandowskiej wygadała się. Szczegóły porodu wyszły na jaw, było zupełnie inaczej
  4. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  5. Sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Pierwszy w Polsce region z ponad 3 tysiącami zakażeń
  6. Nie ma wątpliwości. Policja wydała oświadczenie ws. poszukiwań Kacperka
  7. Zapomniany sposób od rolników starszej daty na najbujniejsze zbiory pomidorów. Wyrastają piorunujące okazy

Znaki zodiakuJaki znak zodiaku ma Wasze małżeństwo? Odpowiedź może zaboleć, nie wszyscy będą żyli długo i szczęśliwieCzytaj dalej

Źródło: WP Kobieta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News