ksiądz wiadomości
pixabay.com Inactive account – ID 12019
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Ksiądz wysłał nastolatce szokujące wiadomości. Sprawą natychmiast zajęła się kuria

Ksiądz wysyłał do nastolatki szokujące wiadomości. Taka historia nigdy nie powinna mieć miejsca. Sprawą natychmiast zajęła się kuria.

Ksiądz wysyłał szokujące wiadomości do nastoletniej dziewczyny. Dzięki nagłośnieniu oburzającej sprawy, zajęła się nią już kuria.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Ksiądz wysyłał oburzające wiadomości do nastolatki. Szokujące doniesienia

18-latka otrzymywała oburzające wiadomości od księdza, który pracuje w szkole na stanowisku katechety. Sprawa dotyczyła uczestnictwa dziewczyny w Strajku Kobiet, który trwa w Polsce już od dwóch tygodni. To, co pisał duchowny do uczennicy, jest oburzające.

Do szokującego zdarzenia doszło w Szczecinie. Jak się okazało, ksiądz, który pracował w jednej z tamtejszych szkół, zauważył, że jego uczennica wzięła udział w strajku kobiet. Odezwał się więc do nastolatki, kierując w jej stronę obrzydliwe słowa.

Najpierw duchowny wysłał nastolatce zdjęcie ze strajku, na którym widać, jak trzyma transparent. 18-latka była bardzo zaskoczona wiadomością. Po chwili była jednak w jeszcze większym szoku, kiedy przeczytała oburzający komentarz duchownego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

- Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak się zlałem ze śmiechu to chociaż byłem na miejscu - napisał ksiądz w wiadomości wysłanej do nastolatki. Ta odpowiedziała, iż walczy w ten sposób o wolność, po czym dodała, że zachowanie duchownego jest żałosne. Ten jednak nie odpuszczał.

- Jak z twojej macicy żadne dziecko wychodzić nie będzie przecież - odpowiedział ksiądz, który wydawał się wyraźnie rozbawiony swoimi oburzającymi komentarzami. Nastolatka postanowiła, że nie zostawi sprawy i nagłośniła ją.

Afera stała się bardzo głośna w mediach, dotarła również do dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej w Szczecinie, który nie pozostał obojętny na obrzydliwe zachowanie duchownego.

Jak informuje Onet, ksiądz poniósł już karę za swoje zachowanie. Ksiądz dr Paweł Płaczek zdecydował, iż kolega po fachu zostanie zawieszony w pracy katechety. Nie jest to jednak konsekwencją samych wiadomości, a czegoś jeszcze.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Narodowa kwarantanna? Drastyczne obostrzenia w Polsce. Premier zabrał głos

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Ksiądz nie zatrzymał się bowiem na wysyłaniu wiadomości do 18-letniej dziewczyny, a zdecydował się również wykluczyć ją z zajęć religii. Cała sprawa być może nie zakończy się na zawieszeniu w pracy, ponieważ dotarła ona również do biskupa Henryka Wejmana, którego zadaniem będzie zdecydowanie o ewentualnych dalszych krokach i ukaraniu księdza.

Zachowanie, jakiego dopuścił się duchowny jest oburzające. Posunął się on do wysyłania swojej nastoletniej uczennicy obraźliwych wiadomości, w dodatku wykluczył ją z lekcji religii za uczestnictwo w strajku. Wobec duchownego wyciągnięto już pierwsze konsekwencje. Możliwe, iż zostaną podjęte kolejne kroki, na ten moment nie ma jednak na ten temat żadnych potwierdzonych informacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  2. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  7. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet, o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News