Ksiądz Witold zbierał na nowe konfesjonały. Zamiast nich, kupi kombinezony dla lekarzy

Ksiądz Witold zbierał na nowe konfesjonały. Zamiast nich, kupi kombinezony dla lekarzy Źródło: facebook.com Strona Parafia św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu

Ksiądz proboszcz z wałbrzyskiej parafii pw. św. Józefa Robotnika zdecydował się na nieoceniony gest w obliczu pandemii. Początkowo zbierał na nowe konfesjonały do swojego kościoła, postanowił jednak przeznaczyć zgromadzone środki na kombinezony dla lekarzy.

Ksiądz ma świetny kontakt z parafianami i podczas jednej z internetowych pogawędek poinformował, że chce parafialne środki przeznaczyć na zabezpieczenie lekarzy i pielęgniarek.

Niesamowity gest księdza z Wałbrzycha, parafianie są zachwyceni

Proboszcz wałbrzyskiej parafii zdecydował się wstrzymać z kupnem nowych konfesjonałów. Obserwując to, co dzieje się w Polsce i na świecie, a także rozmawiając z lekarzami, którzy są jego parafianami, postanowił działać.

-  Znam wielu lekarzy i pielęgniarek. Niektórzy z nich nawet mieszkają na terenie naszej parafii. I po rozmowach z nimi wiem, jak bardzo potrzebne są im ubrania ochronne. Chcę pomóc. Jako parafia mamy trochę odłożonych pieniędzy na wymianę konfesjonałów. I chciałbym je wykorzystać na wyposażenie wałbrzyskiego SOR-u - mówił proboszcz Witold Baczyński. Ten przepiękny gest został szybko doceniony przez parafian, nie brakuje komentarzy pełnych podziękowań.

Medycy otrzymają kombinezony lakiernicze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wierni są wdzięczni za tak ważny gest w obliczu epidemii. Komentują, że "konfesjonały nie uciekną, liczy się to, co tu i teraz". Szpitale liczą na każdą pomoc, maseczki i rękawiczki jednorazowe to towar deficytowy. Szczególnie wielorazowe kombinezony pozwolą nieco odciążyć szpitalne budżety. Jak się okazało, dla lekarzy można przeznaczyć specjalne kombinezony lakiernicze.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna śmierć z samego rana, ogromny żal. Antoni Macierewicz poinformował o wielkiej stracie

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

-  Pomysł, który mi podpowiedziano, to skup kombinezonów lakierniczych, które się nadają jako ochrona przed wirusem. Zwracam się z prośbą do wszystkich okolicznych firm lakierniczych i im podobnych, które używają takich kombinezonów wielorakiego użytku: odsprzedajcie nam je i wspólnie pomóżmy naszym medykom - tłumaczy i prosi ksiądz z Dolnego Śląska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  4. Banki opublikowały porażające dane. Obrazują prawdziwą skalę kryzysu
  5. Krakowscy naukowcy ogłaszają przełom w poszukiwaniu leku na Covid-19. Pomogło niepozorne zwierzę
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News