Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę

Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę Źródło: ksJFP YouTube.com

Katechetka oraz ksiądz postanowili podzielić się w sieci niesamowitym nagraniem. Wideo wprawiło w osłupienie wiernych, którzy zaczęli je udostępniać i w bardzo krótkim czasie lokalna inicjatywa stała się ogólnopolską sensacją. Trudno uwierzyć w to, na jaki pomysł wpadła ta dwójka, lecz nie ulega wątpliwości, że wszyscy podziwiający ich wysiłek są pod ogromnym wrażeniem.

Ksiądz Jakub Przygrodzki i katechetka Renata Ślązak zdecydowali się na niecodzienny krok, lecz ich decyzja przyniosła wspaniałe efekty i zapewne przerosła ich oczekiwania. Na profilu ksJFP na YouTubie zostało zamieszczone amatorskie nagranie, a głównymi bohaterami są właśnie ksiądz oraz katechetka. Ich zachowanie wprawiło wszystkich w zdumienie.

Ksiądz oraz katechetka nagrali cover hollywodzkiego hitu

Ksiądz Przygodzki zdecydował się wykorzystać popularność jednej z piosenek Lady Gagi i wypromować w ten sposób pielgrzymkę, która w tym roku wyruszy po raz 40. Katechetka oraz duchowny w nagraniu zdecydowali się na skierowanie do wiernych kilku ważnych słów w rytm melodii "Shallow", czyli piosenki, która zdobyła Oscara. Ksiądz jako Bradley Cooper oraz katechetka wyśpiewująca zwrotki Lady Gagi wzbudzili niemałe zainteresowanie. Przekaz, choć nadal wzruszający, jest zupełnie inny niż w oryginalnej wersji utworu, a to za sprawą jednej znaczącej zmiany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Melodia jest ta sama, ale słowa zostały całkowicie zmienione

- Tradycją pieszych pielgrzymek jest powstawanie piosenek pielgrzymkowych na bazie znanych i lubianych utworów. Choć w tym roku pielgrzymować będziemy przede wszystkim duchowo, postanowiliśmy [...] podtrzymać tradycję. Szczególnie, że będzie to okrągła 40. Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę - informuje pod filmem zamieszczonym na YouTube ksiądz Jakub Przygodzki. Utwór zyskał nowe słowa, które mają wydźwięk religijny i podkreślają jak wielką miłością darzy ludzi Bóg. Trzeba przyznać, że przerabianie tak wielkiego hitu wymaga sporej odwagi. Wydaje się jednak, że zarówno ksiądz, jak i katechetka podołali temu wyzwaniu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

2. Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

Wideo obiegło całą Polskę

Na amatorskim teledysku oglądać możemy, jak ksiądz oraz katechetka odbywają samotną wędrówkę, tak by na koniec spotkać się pod świątynią. Film zaledwie po kliku dniach od premiery został już obejrzany ponad 32 tys. razy i nic nie wskazuje na to, by liczba ta przestała rosnąć. Ciekaw czy ksiądz oraz katechetka na fali popularności zdecydują się na kolejną produkcję?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowe kontrole zaczną się już w tym tygodniu. Ministerstwo potwierdziło, Polacy uważajcie
  2. Skandal na pogrzebie malutkiego dziecka w Polsce. Wziął do ręki piłę, zrobił okropną rzecz
  3. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  4. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  5. Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News