"Za miłość kajdany". Oskarżony o pedofilię ksiądz pisze poematy, parafianie stają w obronie

"Za miłość kajdany". Oskarżony o pedofilię ksiądz pisze poematy, parafianie stają w obronie Źródło: unsplash/Nikola Knezevic

Ksiądz, względem którego istnieją zarzuty pedofilskie, znalazł obronę w postaci parafian. Mimo że duchowny Piotr M. jest podejrzewany o wykorzystywanie dzieci od 35 lat, to nadal znajdują się osoby, które w to nie wierzą. Sam podejrzewany pisze wzruszające listy, w których mówi, że jego miłość doprowadziła do zakucia w kajdany.

Ksiądz Piotr M. od marca 2019 roku znajduje się w areszcie po zarzutach dotyczących pedofilii, której miał się dopuszczać. 67-latek miał dotykać dziewczynkę, która przygotowywała się pod jego okiem do komunii. Jak się okazało, duchowny miał stosować swoje pedofilskie praktyki od 35 lat. Mimo tego wciąż znajdują się jego obrońcy, a sam ksiądz wypisuje pełne poezji listów, gdzie tłumaczy swoje zachowanie.

Ksiądz jest podejrzewany o pedofilię. Parafianie go bronią

Mimo że materiał dowodowy względem duchownego jest dość duży, to wciąż istnieją osoby, które nie wierzą w to, aby ksiądz dopuszczał się tak przerażającego przestępstwa. W jego obronie stają parafianie z Ruszowa, a więc miejsca, gdzie duchowny pracował po raz ostatni. Autorzy listu do prokuratury, którzy chcą obronić księdza,mówią o tym, że duchowny wzbudzał ich zaufanie i miał świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą i nie budził żadnych podejrzeń.

- Był otwarty, zapraszał dzieci do kościoła i do siebie. Dzieci przychodziły do niego, śpiewał z nimi, wygłupiał się - wspominała jedna z parafianek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz pisze poematy z więzienia

Piotr M. oczywiście nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i uważa, że wszystko, co robił, było zgodne z prawem. Sam pisze poematy na temat swojej dobroci i opowiadające o latach swojej posługi. Pisma, które wysyła z więzienia, gdzie czeka na proces, mają wymiar poetycki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

- Za miłość, dobroć, poświęcony czas, dobre słowo, wyrozumiałość, uśmiech - kajdany na rękach. [...] Za liczne pielgrzymki, wycieczki, wyjazdy - kajdany na nogach [...] Za liczne pieśni, piosenki… zniewolenie i ból w sercu - pisze podejrzewany o pedofilię ksiądz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka
  3. Mąż strasznie upokorzył żonę podczas mowy pogrzebowej. Umarła na zabójczy nowotwór
  4. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie   
  5. Milion Polaków z ogromnym problemem. Ich pensje nagle ZMALAŁY

Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News