ziemiec
screen Telewizja Republika
Bartłomiej Chudy - 24 Stycznia 2019

Czarne chmury zawisły nad Krzysztofem Ziemcem. Dziennikarz ma się czego obawiać?

Krzysztof Ziemiec pozostaje w centrum medialnego skandalu. Po oburzającym materiale TVP w sprawie odpowiedzialności WOŚP za zamordowanie Pawła Adamowicza, prowadzący "Wiadomości" poszedł na urlop. Media pytają o przyszłość dziennikarską Ziemca, nie tylko w Telewizji Polskiej, ale i radiu RMF FM gdzie prowadzi swój autorski program.

Krzysztof Ziemiec nie wytrzymał fali krytyki, jaka spadła na niego po głównym programie "Wiadomości" w dniu śmierci Pawła Adamowicza. Przekaz TVP był jednoznaczny - za tragedię odpowiadają politycy sejmowej opozycji, jak i sama WOŚP z Jurkiem Owsiakiem, którzy nienależycie zabezpieczyli imprezę.

Krzysztof Ziemiec ma się czego obawiać? Urlop w TVP, przerwa w radiu

Miarka się przebrała. Na Telewizję Polską spadła lawina krytyki. Podejście TVP do tematu nie zmieniło się jednak, czego dowodem była relacja telewizyjna z dnia pogrzebu Pawła Adamowicza. Mocne, przystające do smutnej rzeczywistości słowa o "zakończeniu mowy nienawiści" ojca Wiśniewskiego zestawiono z długim kadrem na Donalda Tuska. Miliony zobaczyły go jako głównego winnego mowy nienawiści. Z nieoficjalnych informacji podawanych przez Wirtualną Polskę wynika, że Krzysztof Ziemiec nie wytrzymuje kumulacji krytyki. Do tego stopnia, że po fali hejtu udał się na krótki wypoczynek. – Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie – cytowała Krzysztofa Ziemca Wp.pl. Mimo to coraz częściej mówi się o tym, że Ziemiec zrezygnuje z prowadzenia "Wiadomości". Dla TVP byłby to wielki cios. Na razie dyrektor programu zaprzeczył takim tezom.

Dyrektor RMF FM odpowiada "Zmieniamy ramówkę"

Media dopytują dziś o przyszłość Ziemca nie tylko w TVP. Prezenter jest także dziennikarzem radiowym RMF FM. Ma w tej stacji swój autorski program, gdzie... zupełnie nie przypomina prorządowego prezentera z "Wiadomości". W radiu potrafi "przycisnąć" polityków PiS na trudne i niewygodne tematy. Po skandalu z materiałem TVP pojawiły się doniesienia, że Ziemiec może zostać odsunięty również z radia RMF FM. Odniósł się do nich dla Wirtualnej Polski dyrektor programowy radia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:
Kasia CichopekDramatyczne wyznania gwiazd. Cierpią na psychiczne choroby, nie tylko Kasia Cichopek, ostatnią z nich zna każdyCzytaj dalej
- Nie zdjęliśmy programu Krzysztofa Ziemca z anteny RMF - wyjaśnia - Jedynie na czas ferii zmianie uległa ramówka części naszych programów. Redaktor Ziemiec jest na urlopie, dlatego będzie przerwa w emisji sobotniego programu "Gość Krzysztofa Ziemca". To jednak nic nadzwyczajnego - powiedział. Pewne jest jedno - echa szokującego przekazu TVP będą jeszcze wybrzmiewały. Trudno będzie redaktorowi Ziemcowi w radiu podreperować ten zszargany wizerunek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ziemiec zapadł się pod ziemię. Nie wróci już do TVP?
  2. Krzysztof Ziemiec pozbył się resztek kultury. „Skasuj ten głupi wpis SZCZUJNIO!”
  3. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Wiemy ile zarabiają wszyscy w TVP! Holecka, Ziemiec, zarząd, reporterzy i inni
.Poznajecie je? Gwiazdy TVP kiedyś i dziś [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News