Skiba stracił cierpliwość i napisał do Kaczyńskiego. "Nie mieliśmy wątpliwości, której dziewczynie obić ryja"

Skiba stracił cierpliwość i napisał do Kaczyńskiego. "Nie mieliśmy wątpliwości, której dziewczynie obić ryja" Źródło: .

Krzysztof Skiba słynie z ciętego języka i tego, że nie darzy wielką sympatią obecnego rządu. Połączenie tych dwóch cech daje efekty, takie jak ironiczny post na Facebooku, w którym muzyk odniósł się do ostatnich awantur podczas Marszu Równości w Białymstoku.

Krzysztof Skiba w ironiczny sposób skomentował skandaliczne wydarzenia, do których doszło w Białymstoku podczas Marszu Równości. Marsz wywołał w stolicy Podlasia mnóstwo emocji, a na jego trasie pojawiło się kilka kontrmanifestacji środowisk narodowych. W pewnym momencie doszło do aktów agresji: uczestnicy Marszu zostali zwyzywani, a następnie w ruch poszły kamienie i pięści. W gorącej debacie na temat tych wydarzeń głos zabrał też Krzysztof Skiba.

Krzysztof Skiba do Kaczyńskiego: "Melduję wykonanie zadania!"

Muzyk napisał na swoim profilu na Facebooku list otwarty, którego adresatem jest sam Jarosław Kaczyński. Skiba w mocno ironiczny sposób skomentował sobotnie wydarzenia, w których główną rolę odegrali przedstawiciele środowisk narodowych. Te jednoznacznie kojarzone są z rządem; władzy zarzuca się, że jest wobec nich pobłażliwa.

Skiba rozpoczął swój list od znamiennych słów: "Panie Prezesie melduję wykonanie zadania!". To aluzja do kwestii, jaką wypowiedział Lech Kaczyński po usłyszeniu wyników wygranych przez siebie wyborów prezydenckich. Dalej muzyk wylicza korzyści, jakie przyniosła Polsce interwencja narodowców podczas Marszu Równości.

- Pokazaliśmy całej Polsce i światu, że nie ma w Białej Polsce miejsca dla zboków. Po katolicku i chrześcijańsku powiedzieliśmy im "wypie...lać". Dziękujemy Prezesowi za wieloletnie wsparcie ideowe. Te wszystkie mowy o "gorszych sortach", "zdrajcach" i o tym gdzie "stało ZOMO", były dla nas inspiracją do czynów patriotycznych, takich jak rzucanie butelkami czy kamieniami w nieletnie panienki krzyczące o tolerancji - tak Krzysztof Skiba w ironiczny sposób podsumowuje przykre zdarzenia z Białegostoku.

Krytyka Kościoła i "Gazety Polskiej". Krzysztof Skiba wskazuje winnych

W dalszej części swojego posta Krzysztof Skiba wskazuje, że także hierarchowie kościelni mieli wpływ na sobotnie działania narodowców. Sugeruje, że to kazania "takich mądrych ludzi jak biskup Jędraszewski, Dec, Głódź czy nasz biskup białostocki Tadeusz Wojda" ośmieliły ich do skandalicznych zachowań.

- Dziękujemy też za piękne słowa poparcia parafii św. Jadwigi z Białegostoku, która od zawsze wspiera nas modlitwą w intencji miłości bliźniego podczas licznych zadym i klubowego mordobicia - dodaje gorzko Krzysztof Skiba.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Za pośrednio winnego tej sytuacji muzyk wskazuje także redaktora Tomasza Sakiewicza z "Gazety Polskiej". O tytule tym było głośno, gdy wydawca dołączył do wydania gazety naklejkę "Strefa wolna od LGBT".

- Dzięki jego cennym wskazówkom nie mieliśmy wątpliwości, którego faceta skopać i której dziewczynie obić ryja - wyjaśnia ironicznie Skiba.

Jarosławowi Kaczyńskiemu muzyk zarzuca, że pozostaje wobec tych incydentów bierny. Zachowania polskiego rządu, ignorowanie podobnych sytuacji z przeszłości, zdaniem Skiby doprowadziły do znacznego ośmielenia środowisk ultraprawicowych. Jego zdaniem nienawiść może jeszcze bardziej eskalować.

- Jeszcze raz dziękujemy Panie Prezesie za opiekę prawną nad naszymi chłopakami, wsparcie finansowe i parasol ochronny, a przede wszystkim za wskazanie wrogów naszej umiłowanej ojczyzny. Kopać ich będziemy z radością, aż do wyrzucenia ich z Polski, albo zamknięcia w obozach - skwitował ironicznie Krzysztof Skiba.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Szpak jest WŚCIEKŁY. Oskarża się go o coś tak absurdalnego, że aż ręce opadają. Brak słów!
  2. Jolanta Kwaśniewska opowiedziała o nieuleczalnej chorobie. Pierwsza Dama ujawniła CAŁĄ prawdę. Tak szczera nie była jeszcze nigdy
  3. Mama Dawidka otrzymała cios w najczulsze miejsce w sercu. Szybko interweniowała dziennikarka Polsatu
  4. To lepsze niż hybryda! Dzięki tej metodzie będziesz mieć dokładnie takie paznokcie, o jakich zawsze marzyłaś
  5. Zachłanność Maryli Rodowicz przekroczyła wszelkie granice, zażądała krocie. Reakcja TVP jej się nie spodoba
  6. Przyjaciel Pawła Ż. szukał Dawidka na własną rękę. Nagrał moment odnalezienia ciała, wszystko widać, nagle zrobiło mu się słabo

Źródło: Facebook

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu