Pieczyński: "Kaczyński tworzy kraj ludzi podobnych do siebie. Tchórzy schowanych za kiecą Kościoła"

Pieczyński: "Kaczyński tworzy kraj ludzi podobnych do siebie. Tchórzy schowanych za kiecą Kościoła" Źródło: youtube.com/Superstacja

Krzysztof Pieczyński opublikował kolejny, niezwykle kontrowersyjny felieton. Jest to mocne uderzenie we władze partii rządzącej oraz Kościół Katolicki. Aktor wprost pisze o rzeczach, które wydają mu się największym zagrożeniem dla przyszłości naszego kraju.

Krzysztof Pieczyński słynie w niektórych kręgach z kontrowersyjnych wypowiedzi oraz niechęci do wszelkich religii. W niedawno opublikowanym felietonie aktor przedstawił swoje, niezwykle mocne stanowisko, dotyczące realiów naszego kraju.

- Partia PiS, polski rząd, polski Kościół są całkowicie zawieszeni w przeszłości. Nic dziwnego, gdy zajmują się niekończącym się pogrzebem człowieka na krzyżu. Nie ma życia w ludziach, którzy żyją przeszłością i potrzebują zemsty za przeszłość (...) Człowiek może żyć tylko w teraźniejszości. W teraźniejszości może znaleźć szczelinę do swojej prawdziwej natury, która żyje w wieczności (...) Guru PiS-u tworzy kraj ludzi podobnych do siebie. Tchórzy schowanych za kiecą Kościoła, otoczonych policją, niezdolnych do przyznania się do tego, kim są. Do tego potrzebny jest im Kościół - pisze aktor w swoim felietonie, cytowany przez portal Polityczek.

Cały tekst jest przede wszystkim otwartą krytyką Kościoła Katolickiego i wskazaniem, że droga ateizacji jest jedyną właściwą dla Polski i Polaków.

Jego wpis bardzo szybko zyskał wiele komentarzy, choć pomimo pojawiających się głosów uznania, bardzo wiele osób wskazuje na zadziwiająco wyraźną niewiedzę znanego aktora. Komentarze wskazują w szczególności na skrajne niezrozumienie znaczenia i roli rzeczy, które krytykuje, a także pomieszanie pojęć.

Krzysztof Pieczyński: skrajne emocje po felietonie aktora

Nie da się nie zauważyć, że największym zagrożeniem, według aktora są właśnie rządy PiS i sama osoba Jarosława Kaczyńskiego, przez fakt, że stara się on o względy Kościoła. Jednak tym samym aktor wydaje się nie zauważać, że przeważająca większość Polaków, nie popierających PiS są z własnej woli członkami Kościoła.

Jednak pozostaje faktem, że wiele osób, mimo wszystko dostrzega w felietonie ziarno prawdy. Część społeczeństwa uważa, podobnie jak Krzysztof Pieczyński, że droga wiodąca przez jakąkolwiek religię nie jest właściwą drogą, a świat należy oprzeć na czymś innym.

- Gdy świat cię nie docenia, zachowaj światło prawdy w swoim sercu. Bądź pewny, że nadejdzie moment, byś mógł je ukazać - kończy Pieczyński.

źródło: polityczek

Następny artykuł