Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Szczere wyznanie o śmierci

Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Szczere wyznanie o śmierci Źródło: Wikimedia Commons/Areekw

Krzysztof Krawczyk przyznał się w wywiadzie, że przyjął namaszczenie chorych, które często nazywane jest ostatnim namaszczeniem. Wokalista zdobył się na to, aby porozmawiać o śmierci. Mało kto spodziewał się takich słów.

Krzysztof Krawczyk ma już 72 lata, co dla osoby, która ciągle żyje w trasie i wiele koncertuje jest dosyć zaawansowanym wiekiem. Mimo to kiedy weteran sceny ostatnio pojawiał się w mediach, nie wyglądał na kogoś, komu dokuczają problemy zdrowotne. Wyglądało to tak, jakby mimo wielu trapiących go chorób, jest w naprawdę dobrej formie. Teraz zdobył się na rozmowę o śmierci.

Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie

72-letni artysta udzielił wywiadu dla katolickiego portalu "Aleteia", w którym rozmawiał o śmierci oraz swojej wierze w Boga. Wyznał, że przyjął sakrament namaszczenia chorych, często nazywanego ostatnim namaszczeniem.  Udzielili mu go księża oblaci z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Grotnikach pod Łodzią. 

- Cierpię na różne choroby, w tym dość uciążliwą arytmię serca i już kilka razy prosiłem księży o sakrament namaszczenia chorych [...] Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości - opowiadał Krzysztof Krawczyk w wywiadzie.

Krzysztof Krawczyk szczerze o śmierci i swojej wierze

Artysta przyjaźni się z księżmi, którzy udzielili mu sakramentu namaszczenia chorych. Przyznał, że jeszcze nigdy nie odmówili mu udzielenia pomocy - za co wokalista wielokrotnie się odwdzięczał. Na prośbę jednego z księży, zaśpiewał na pogrzebie "Barkę", gdzie nie ukrywał wzruszenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto Krzysztof Krawczyk przyznaje, że jest osobą bardzo religijną. Stwierdził, że sakrament namaszczenia chorych wielokrotnie go uratował. Wyznał także, że Jezus nie jest dla niego tylko Panem i nauczycielem, ale także przyjacielem, który pomaga w trudnych chwilach. Dlatego też artysta zdecydował się na wyznanie o śmierci.

Dzisiaj grzeje 1. Nie żyje jedno z polskich pięcioraczków. Nowe, druzgocące informacje Polsatu ws. pozostałej czwórki
2. Dowód osobisty. Nowe rozwiązanie nie pozwoli Ci zapomnieć o konieczności jego wymiany

- Wie pani, często mi się wydaje, że ja jeszcze na przyjaźń z Chrystusem nie zasłużyłem. Mam nadzieję, że kiedyś, gdy stanę z Nim twarzą w twarz, to przede wszystkim obejmę Go serdecznie, zaleję się łzami, będą to łzy wzruszenia, i przeproszę za swoje niedowiarstwo - wyznał wzruszony artysta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowita oferta, która zwala z nóg. Polacy mogą za darmo przejechać się kultowym autem prosto z salonu
  2. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie wsiadła za kierownicę
  3. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  4. Para oszalała ze szczęścia, gdy urodziły im się bliźniaki. Chwilę później przyszedł lekarz z informacją, która ścięła i ich z nóg
  5. Marta Kaczyńska sfotografowana w samym bikini. Co za widok, długo go nie zapomnicie
  6. Miała wziąć z nim ślub. Gdy przypadkiem zobaczyła, co robi z jej psami, zdruzgotana odwołała wszystko

Źródło: Aleteia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News