Krzysztof Jackowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych jasnowidzów w całej Polsce, tuż obok wróżbity Macieja. Ten drugi nie cieszy się jednak tak dużym zaufaniem Polaków, jak Jackowski. Sam zainteresowany twierdzi, że skuteczność jego przepowiedni wynosi około 80%. Fakty są jednak zdecydowanie inne, brutalna prawda ujrzała światło dzienne.

Krzysztof Jackowski w swojej karierze jasnowidza ma wiele sprawdzonych wizji i przepowiedni. Sam Andrzej Lepper potwierdził ich skuteczność – podczas rozmowy z medium w 2009 roku zapytał, kto jego zdaniem zostanie przyszłym prezydentem Polski. Odpowiedź Jackowskiego zadziwiła wszystkich.

– Na pewno nie Kaczyński. Lecha Kaczyńskiego nie ma. Nie wiem dlaczego. On śpi – usłyszeliśmy wtedy z ust jasnowidza.

Dopiero 10 kwietnia 2010 roku przekonaliśmy się, jak prawdziwa była wróżba Jackowskiego. Jasnowidz podobnie udowadniał swoją wartość wielokrotnie – pomagał policji w poszukiwaniu zaginionych osób i przestępców, rozwiązywał zagadki kryminalne, przepowiadał wahania pogodowe i wyniki zawodów sportowych. Sam na swojej oficjalnej stronie mówi o 80-procentowej skuteczności przepowiedni.

Krzysztof Jackowski przecenia swoje umiejętności? Zebraliśmy inne dane

Nie wszyscy jednak wierzą w jego prorockie zdolności i starają się dokładnie je sprawdzić. Już pod koniec 2012 roku Super Express ujawnił, że przepowiednie Jackowskiego na ten rok sprawdziły się w zaledwie 20 procentach (miały miejsce tylko 2 wydarzenia na 10 zapowiedzianych).

Wielokrotnie proponowano Jackowskiemu badania, które miały sprawdzić jakość i skuteczność jego przepowiedni. Jasnowidz nigdy jednak nie wyraził na nie zgody. Twierdzi, że jego zdolności nie da się sprawdzić w żaden sposób, a proponowane badania są „niepoważne”.

W 2013 roku miało dojść do konfrontacji, w której Krzysztof Jackowski miał „przeczytać” słowa w zaklejonych kopertach. Po początkowych zapowiedziach nie przeprowadzono jednak eksperymentu.

Przepowiednie, które zawsze się sprawdzą?

Widać więc, że sam jasnowidz obawia się bezpośredniej konfrontacji i próby umiejętności. Dane statystyczne, które podaje, nie mają przełożenia w praktyce. Jak więc możliwe, że część jego przepowiedni faktycznie się sprawdza?

Krzysztof Jackowski używa bardzo popularnego sposobu formułowania wypowiedzi. Stara się unikać precyzyjnych wyrażeń, często stosuje przypuszczenia. Przede wszystkim jednak jego wizje można interpretować wielorako. Tuż przed rozgrywkami na Mundialu 2018 stwierdził, że polska drużyna będzie miała poważne trudności. Nie sprecyzował jednak, czy wygramy, czy przegramy. Taka odpowiedź (w przypadku błędnego wyniku) świadczyłaby o braku umiejętności przepowiadania przyszłości. Słowa o „trudnym meczu” sprawdzają się praktycznie zawsze – niezależnie od tego, czy drużyna przegra czy wygra.

Fenomen Jackowskiego może zadziwiać – skoro nie wszystkie jego wizje się sprawdzają, czemu wciąż zdanie jasnowidza interesuje Polaków?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śledztwo ws. Smoleńska. Rosjanie znowu zagrali na nosie Polakom. To skończy się tragicznie
  2. Martyna Wojciechowska ma zakaz wjazdu do kraju. Zrobiła tam coś niezwykłego
  3. Polski kościół ukrywa listę pedofilów! Wstrząsające doniesienia
  4. Skatowany pies ze strachu nawet się nie rusza. Wtedy pojawia się inny czworonóg

8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]


III wojna światowa: 5 jasnowidzów, którzy przewidzieli...