Krzysztof Czabański komentuje sytuację.
wikipedia
Oktawian Góral - 20 Maja 2020

Krzysztof Czabański komentuje sytuację. Jest krytyczny. Co dalej?

Krzysztof Czabański przerywa milczenie i zabiera głos w sprawie radiowej Trójki. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych jest bezwzględny w swojej wypowiedzi. Jak sytuację w Polskim Radio ocenia Krzysztof Czabański? Czy jego zdaniem wszystko skończy się dobrze?

Krzysztof Czabański jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych - instytucji powołanej w 2006 roku przez Sejm. Do zadań RMN należy powoływanie i odwoływanie władz Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Rada wybierana jest spośród osób wskazanych przez posłów (3 osoby) oraz prezydenta na wniosek największych partii opozycyjnych (2 osoby). Obecny prezes Rady, Krzysztof Czabański, pełni tę funkcję z sejmowego nadania, a partią, która wskazała jego kandydaturę było Prawo i Sprawiedliwość.

Łukasz Szumowski na nowo wypełnił oświadczenie majątkoweSzumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenieCzytaj dalej

Krzysztof Czabański na antenie RMF FM, w wywiadzie przeprowadzonym przez Roberta Mazurka, stwierdza, że sytuacja w Trójce jest pod kontrolą. Zdaniem Czabańskiego nie ma podstaw do tego, by odwołać władze Polskiego Radia. Według prezesa RMN do całej sytuacji doprowadzili sami dziennikarze, których oskarża o manipulacje. Przy zcym dodaje: "Zostało ujawnione szalbierstwo w liczeniu głosów".

Przypomnijmy całą sprawę. Afera w Polskim Radiu zatacza coraz szersze kręgi, a kolejni dziennikarze odchodzą z Programu Trzeciego. Dlaczego? Okazuje się, że podczas piątkowego (15.05) notowania Trójkowej Listy Przebojów na pierwsze miejsce wskoczył utwór Kazika Staszewskiego pt. "Twój ból jest lepszy niż mój". Piosenka w ostrych słowach krytykuje zachowania partii rządzącej, której politycy nie stosują się do zakazów, które sami uchwalają. Słowa bezpośrednio odnosiły się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu powązkowskim, podczas gdy nekropolia w obliczu epidemii koronawirusa była zamknięta dla pozostałych obywateli.

Zwycięska piosenka została szybko usunięta z notowania listy, a strona z wynikami głosowania zablokowana. Kolejni dziennikarze odchodzą ze stacji, tłumacząc to walką z cenzurą, a artyści zapowiadają bojkot Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wczoraj w wywiadzie udzielonym Robertowi Mazurkowi całą sprawę skomentował przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał Wiśniewski wypowiedział się na temat pedofiliiWiśniewski przerwał milczenie na temat pedofilii. Ujawnił skrywaną prawdęCzytaj dalej

Krzysztof Czabański o cenzurze

Krzysztof Czabański o całej sprawie powiedział bardzo krótko: "Wolność słowa w Polskim Radiu nie jest zagrożona. Złapano pewną nieuczciwość w procedurze głosowania słuchaczy". Wskazuje to na celową manipulację wynikami głosowania słuchaczy przez dziennikarzy. Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego jedynym elementem świadczącym o cenzurze są zachowania dziennikarzy, którzy mieliby samodzielnie podjąć decyzję o przeniesieniu piosenki Kazika na pierwsze miejsce. O tym wątku więcej przeczytasz tutaj.

Krzysztof Czabański podtrzymuje zatem wersję Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora stacji. Kowalczewski utrzymuje, że podczas głosowania został złamany regulamin, dlatego też ono zostało usunięte. Zdanie Tomasza Kowalczewskiego stoi jednak w opozycji do szokującego SMS-a, jakiego otrzymał jeden z pracowników.

Krzysztof Czabański wydaje się zatem osamotniony w swoich sądach. Lwia część dziennikarzy i artystów nie wierzy w tłumaczenia władz mediów publicznych. Artyści oraz publicyści uważają, że "góra" Polskiego Radia będzie teraz robić wszystko, by wyjść z całej sytuacji z twarzą. Jaka jest prawda? Będziemy przyglądać się napływającym doniesieniom. Aby oczyścić atmosferę, Krzysztof Czabański zlecił audyt notowań Listy Przebojów Trójki, na podstawie którego ma zostać zaktualizowany regulamin audycji.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dziś obowiązuje ważny zakaz. Wielu Polaków będzie niepocieszonych

2. Żona przyłapała znanego gwiazdora na zdradzie. Nie miała żadnych skrupułów, sięgnęła po pistolet

Sytuacja w Polskim Radiu jest coraz bardziej napięta. Cały czas napływają kolejne informacje o odejściach, a kolejni artyści wnoszą o nieodtwarzanie swoich utworów na antenie popularnej niegdyś Trójki. Jak skończy się cała sytuacja? Cały czas zbieramy dla Was najciekawsze informacje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Monika zaginęła, kiedy była jeszcze niemowlakiem. Jej mama otrzymała porażający telefon
  2. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje
  3. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  4. Prowadził program na żywo, nagle z jego twarzą zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Widzowie byli przerażeni
  5. Jerzy Owsiak nie wytrzymał, padły mocne słowa. Akcja policji zakończyła się tragicznie
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

metamorfoza prawda innaWszyscy wytykali ją palcami, jej metamorfoza zachwyciła tysiące ludzi. Prawda okazała się zupełnie innaCzytaj dalej

Źródło: Money pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News