Minister Ardanowski poddał się lobbystom. Pozwoli na zabijanie pszczół

Minister Ardanowski poddał się lobbystom. Pozwoli na zabijanie pszczół Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Krzysztof Ardanowski rozczarował wszystkich, dla których dobro planety nie jest obojętne. Właśnie podpisał ustawę, przez którą pszczoły będą powoli ginąć. To może mieć fatalne konsekwencje dla środowiska.

Krzysztof Ardanowski nie potrzebował dużo czasu na namysł. Już po sześciu dniach podjął decyzję, która może mieć fatalne skutki dla środowiska. Postanowił ulec lobbystom i zgodził się na to, aby powoli zabijać pszczoły. Ekolodzy z Greenpeace są oburzeni, postanowili ostro zareagować.

Krzysztof Ardanowski uległ i podpisał zgodę

Rolnikom od wielu lat zależało na zezwoleniu na używanie środków zawierających neonikotynoidy. To substancje zwalczające owady szkodliwe dla roślin, ale także niestety również pszczoły. Ich używanie może mieć fatalny wpływ na ich obecność w polskich sadach i ogrodach. Preparaty nie tylko zniszczą szkodniki, ale też mogą powoli zabijać te pożyteczne owady.

Minister zdawał się nie mieć żadnych wątpliwości co do słuszności swoich działań. Decyzję podjął już sześć dni po tym, jak został o nią poproszony. Podobno nie poczekał nawet na kluczowe opinie od ministrów środowiska i zdrowia. Na tę sytuację od razu zareagowała Fundacja Greenpeace, która uznała działanie polityka za niezgodne z prawem. Zgłosiła ją do prokuratury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Greenpeace jest oburzony zachowaniem polityka

Rolnicy przez 5 lat mieli zakaz używania podobnych substancji. Wszystko przez wysokie ryzyko, że mogą mieć fatalny wpływ na owady zapylające. Niektórzy eksperci sądzą, że takiego zagrożenia nie ma, jednak ostrożność nie pozwala na przetestowanie tego w praktyce. Konsekwencje mogłyby być opłakane dla całej Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności
2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

Pszczoły są bardzo ważne dla całego ekosystemu. Zapylają nie tylko kwiaty ogrodowe, ale też te, z których później będą owoce i warzywa. Rolnicy najlepiej powinni wiedzieć, jak ważna jest ich rola w środowisku naturalnym. Decyzja Krzysztofa Ardonowskiego, choć pozornie może się wydawać dobra, zdaniem wielu specjalistów ostatecznie grozi katastrofą. Twierdzą oni, że powolna śmierć owadów zapylających przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: OKO Press

Następny artykuł