Kryzys Platformy Obywatelskiej trwa. Grzegorz Schetyna traci kontrolę nad młodszymi posłami, a poparcie dla PiS nie spada pomimo fali protestów. Teraz od PO odciął się jeden z jej najważniejszych senatorów. 

Jan Rulewski jest legendą opozycji czasów PRL i jednym z najważniejszych ludzi Solidarności. Był więziony i represjonowany. Jest niezależnym senatorem, ale członkiem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Dawny kilkukrotny poseł na sejm ogłosił swoją separację od PO, skarżąc się na „klimat nonszalancji” i brak szacunku dla jego pracy.

W internetowym artykule zawarł motywy, dla których postanawia prawie całkowicie zerwać z Platformą i utrzymywać z nią „relacje na zasadzie autonomii”. Stwierdził, że „godność jego i innych utknęła na widelcu”. Na ruch zdecydował się z powodu różnic w poglądach i braku aprobaty jego pomysłów ze strony kierownictwa PO.

– Niestety odpowiedzią ze strony kierownictwa Klubu był klimat nonszalancji, anonimowych blokad, braku szacunku dla wykonanej pracy własnej i innych osób. Ostatnio doszło nawet do ocenzurowania, przez kierownictwo PO (odmowa publikacji), wypowiedzi na łamach wewnętrznego biuletynu – pisze polityk.

Nie jest to pierwszy raz kiedy Rulewski publicznie sprzeciwia się Platformie. 5 lat temu, za czasów jej rządów, w proteście przeciwko sprzeciwił się traktowaniu go jak „maszynki do głosowania” i wystąpił z jednej z senackich komisji.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również