Piotrowicz pozwolił Pawłowicz przez 7 minut obrażać opozycję. Za to Bodnarowi wyłączył mikrofon

Piotrowicz pozwolił Pawłowicz przez 7 minut obrażać opozycję. Za to Bodnarowi wyłączył mikrofon Źródło: Screen/ YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz słynie ze swojego ostrego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi. Ofiarami jej krytycznych opinii są zazwyczaj posłowie opozycji, bądź ogólnie osoby niezgadzające się z polityką Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem dzięki Piotrowiczowi miała szerokie pole do popisu.

Krystyna Pawłowicz była gwiazdą tegorocznego wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich w Sejmie. Adam Bodnar nie miał nawet szansy ustosunkować się do licznych oskarżeń kierowanych przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ Stanisław Piotrowicz zdecydował się przerwać spotkanie. Politycy opozycji są oburzeni.

Krystyna Pawłowicz atakuje Adama Bodnara. Wiele oskarżeń

Adam Bodnar wystąpił w Sejmie 10 września i przedstawił, jak co roku, sprawozdanie ze swojej działalności. Następnie głos zabrali posłowie, padło kilka pytań, ale całe show skradła Krystyna Pawłowicz. Postanowiła wygłosić ekspresyjne wystąpienie w swoim oryginalnym stylu, pełne oskarżeń i obraźliwych epitetów.

Krystyna Pawłowicz mówiła przez 7 minut, a nie przerywał jej nawet Piotrowicz. W tym czasie zdążyła nazwać Adama Bodnara "wyjątkowym szkodnikiem" oraz "rzecznikiem antypolskim", była też mowa o "elemencie lewacko-liberalnej opozycji politycznej". Pojawiło się też wiele zarzutów pod adresem RPO, między innymi o to, że rzekomo nie akceptuje on wyników demokratycznych wyborów czy wychodzi poza swoje kompetencje ustalone poprzez ustawę. Zdaniem Krystyny Pawłowicz Adam Bodnar szkaluje Polskę, niszczy wymiar sprawiedliwości a także jest rzecznikiem tylko części społeczeństwa. Tej mniejszej - jej zdaniem RPO zajmuje się przede wszystkim wspieraniem środowisk LGBT.

Opozycja oburzona. "To szkalowanie"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oburzenia nie ukrywali posłowie opozycji. Apelowali do przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości, Stanisława Piotrowicza, by przerwał szokujące wystąpienie posłanki Pawłowicz. Ten jednak nie reagował.

- To szkalowanie polskiego organu Konstytucyjnego! Ma pan prawo przerwać tę tyradę - apelowali Kamila Gasiuk-Pihowicz i Michał Szczerba z PO-KO.

Piotrowicz zdobył się jedynie na wyłączenie mikrofonów. Protesty nic nie dały, a przewodniczący nie dopuścił RPO i Bodnara do głosu i zakończył całe obrady. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

- Nie przewiduję polemiki, każdy z posłów mógł zabrać głos bez skrępowania. RPO wypowiadał się, ile chciał - skomentował sprawę Stanisław Piotrowicz i opuścił posiedzenie.

Rok temu wystąpienie Adama Bodnara także zakończyło się kontrowersją. Piotrowicz przerwał mu wtedy odpowiedź na zadane pytanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: OKO Press

Następny artykuł