Wyciągnęli kwity na Pawłowicz i szokujące brudy z życia jej ojca. Mocne oskarżenia

Wyciągnęli kwity na Pawłowicz i szokujące brudy z życia jej ojca. Mocne oskarżenia Źródło: Wikimedia Commons/Lukas Plewnia

Krystyna Pawłowicz stała się obiektem bardzo poważnych oskarżeń. Wyciągnięto brudy oraz dokumenty z przeszłości jej ojca, które są wyjątkowo kontrowersyjne. Sama zainteresowana odpiera swoje zarzuty na Twitterze.

Krystyna Pawłowicz usłyszała bardzo poważne oskarżenia. Aktywista z inicjatywy "Wygaszanie Partii Politycznych w Sejmie" wyciągnął stare dokumenty, które rzekomo mają potwierdzać przynależność 67-latki do socjalistycznej komórki w czasach studenckich. To samo źródło podało informacje na temat działalności ojca posłanki. Posłanka zjednoczonej prawicy skomentowała całą sprawę na swoim Twitterze. 

Krystyna Pawłowicz oraz jej ojciec oskarżeni o działalność w socjalistycznej organizacji

Z przedstawionych przez źródło "Raport Nowaka" dokumentów, wynika, że posłanka zjednoczonej prawicy rzekomo była członkiem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich (SZSP), a także Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży (FSZM), które były mocno związane z PZPR. Jakby tego było mało - Krystyna Pawłowicz miała być w jednej sprawie członkiem Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego.

Wyciągnięto również brudy na ojca posłanki, aczkolwiek nie pokazano dokumentów na ich potwierdzenie. Jak twierdzi źródło, Pan Pawłowicz miał być rzekomo jednym z informatorów Urzędu Bezpieczeństwa.

- Przypomnienia wymaga, że tatuś pani poseł był konfidentem UB oraz jak to wynika z akt z lat 40 - także NKWD. Był też ideologiem KW PZPR. W roku 1950 został skazany za przywłaszczenie z kasy UM w Gdanisku 50 tys., zł, za co otrzymał prawie dwa lata wiezienia. Przed odpowiedzialnością karna a uciekł do Wojcieszowa - napisano na stronie "Raport Nowaka" pod dokumentami obciążającymi posłankę.

Pawłowicz odnosi się do całej sytuacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrowersyjna posłanka nie mogła pozostawić takich oskarżeń bez komentarza. Odpierała zarzuty, tłumacząc się, że większość studentów zapisywała się do SZSP, nie utożsamiając członkostwa z deklaracją ideowa. Ponadto jak sama stwierdziła - sprawa, w której posłanka była członkiem komisji Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego, dotyczyła fałszowania wpisów w indeksie i nie miała zabarwienia politycznego.

Krystyna Pawłowicz odpierała również zarzuty wobec jej ojca - stwierdziła, że nic o tym nie wie, a on nigdy jej nic nie mówił. Dodała też, że niezależnie od tego co się okaże, to zawsze będzie go kochała i jest mu wdzięczna za wychowanie w polskiej tradycji.

- A czy macie MI OSOBIŚCIE coś poważnego,politycznego do zarzucenia? Poza członkostwem w Zrzeszeniu Studentów Polskich/S ZSP 43 lata temu,bez jakiejkolwiek aktywności POLITYCZNEJ dla PRL ? Coś poważnego...? [pisownia oryginalna] - skwitowała na Twitterze.

Źródło: Facebook/raportnowaka

Źródło: Twitter/krystpawlowicz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE wybitna Polka, wszyscy zawdzięczamy jej wiele. Tragiczne doniesienia o śmierci legendy
  2. Największa tajemnica Anny Komorowskiej ujawniona! Totalna kompromitacja, a może genialne posunięcie? 
  3. Nagrali rozmowę Beaty Szydło ze znajomym. W sieci rozpętała się burza: „To trzeba wstydu nie mieć”
  4. Dagmara Kaźmierska wylądowała na wózku inwalidzkim. Zdjęcie królowej życia z kliniki w sieci
  5. Przełomowa wskazówka ws. zaginionej córki pracownika Watykanu. „Sprawdźcie grób z aniołem”, w tle Jan Paweł II
  6. Z północy Europy płynie do Polski kolejna fala. Wyjątkowo paskudna prognoza pogody w TVN zniszczy plany wielu Polaków

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News