Krystyna Janda ZMIAŻDŻYŁA Kukiza! Jej słowa przejdą do historii

Krystyna Janda ZMIAŻDŻYŁA Kukiza! Jej słowa przejdą do historii Źródło: fot. youtube.com/tvnpl

Aktorka Krystyna Janda nie od dziś zaangażowana jest w sprawy natury politycznej. Wielokrotnie odnosiła się negatywnie do rządów PiS i szeroko rozumianej prawicy. Teraz niezwykle ostro skomentowała słowa Pawła Kukiza, które - co ciekawe - polityk wypowiedział kilka miesięcy temu.

Krystyna Janda to aktorka i reżyserka. Jest także dyrektor artystyczną warszawskich teatrów Polonia i Och-Teatru. Od pewnego czasu mocno zaangażowała się jednak także w politykę. Wielokrotnie zabierała głos, szczególnie ostro krytykując PiS. Tym razem ostro zaatakowała Pawła Kukiza. Co ciekawe - odniosła się do jego słów, które napisał na Twitterze pod koniec stycznia w odpowiedzi do dziennikarki Elizy Michalik. Jej słowa odbiły się szerokim echem wśród internautów, którzy już orzekli, że zasługują one na przejście do historii.

Krystyna Janda ostro o Kukizie: "to coś"

Sprawa dotyczy głośnej przed kilkoma miesiącami kwestii ustawy o IPN, która wywołała żywą dyskusję wśród mediów i internautów oraz doprowadziła do napięcia stosunków między Polską a Izraelem oraz USA. Eliza Michalik stwierdziła wówczas, że "Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości". Odpowiedział jej na to Paweł Kukiz, nawiązując do jej własnych słów. Polityk zapytał ją, "ilu swoich żydowskich sąsiadów wymordowali jej polscy dziadkowie". Ta wypowiedź została odebrana w mediach jako atak i obelga wobec rodziny dziennikarki i jej samej. Tak samo odczytała ją Krystyna Janda, która dopiero niedawno odkryła tę wymianę tweetów. - Jak takie coś jak ten pan zostało wpuszczone do naszego życia? - zapytała retorycznie na Facebooku aktorka, udostępniając artykuł na temat twitterowej awantury Kukiza i Michalik.

Internauci orzekli. Te słowa przejdą do historii

Określenia Pawła Kukiza "takim czymś" z pewnością nie można nazwać uprzejmym. Spotkało się to jednak z dużym poparciem fanów aktorki na jej Facebooku. Stwierdzili oni, że "zmiażdżyła Kukiza", i że jej słowa "przejdą do historii". - Cała prawa strona to jednak stan umysłu tych polityków, takiego prostactwa i chamstwa jak przez ostatnie 3 lata to jeszcze publicznie nie widziałam - napisała jedna z internautek. - Ten pan ma defekty w mózgu po nadmiernym używaniu alkoholu - dodał inny użytkownik Facebooka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Z ostatniej chwili: Niespodziewana śmierć wstrząsnęła Kukiz'15. Ogłaszają żałobę
  2. Dziennikarz największej polskiej gazety zmasakrowany i pobity. Ujawnił szokujące informacje
  3. Media: POLAK zgwałcił Katy Perry i Lady Gagę
  4. Beauty porady od Meghan Markle. Musisz to znać!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News