Ksiądz Zalewski: Janda żywcem przypomina generała Jaruzelskiego

Ksiądz Zalewski: Janda żywcem przypomina generała Jaruzelskiego Źródło: youtube.com/ Wajda Making

Krystyna Janda została obrażona przez księdza Zalewskiego. Duchowny, słynący z prawicowych poglądów postanowił porównać jedna z największych legend polskiego kina do generała Jaruzelskiego. A wszystko przez ostatnie, publiczne wystąpienie gwiazdy.

Krystyna Janda została skrytykowana. Aktorka, która brała aktywny udział w trzydziestej rocznicy odbycia się pierwszych, wolnych wyborów przez swoje przemówienie została zasypana komentarzami ze strony przedstawicieli środowisk prawicowych, jak też tych popierających Prawo i Sprawiedliwość. Jednym z nich jest ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który porównał przekaz słów aktorki, jak tez samą artystkę do kontrowersyjnej postaci Wojciecha Jaruzelskiego, będącego jednym z synonimów poprzedniej epoki w polskiej polityce.

Krystyna Janda swoim wystąpieniem zrobiła sobie wrogów

Obóz konserwatywny, tak bardzo przeciwny słowom krytyki w kierunku partii rządzącej zawsze mógł znaleźć wsparcie w osobie księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego. Duchowny wielokrotnie atakował przeciwników PiS-u, a tym razem za cel upatrzył sobie Krystynę Jandę, która wczoraj, z okazji trzydziestolecia wolnych wyborów odczytała apel w trakcie gdańskich uroczystości.

- W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my obywatele Rzeczypospolitej pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie. Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 r., składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej. Świadomi więzi łączących nas z Europą opowiadamy się po stronie wartości demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego. [...] Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści. Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa - czytała „Gdańską Deklarację Wolności i Solidarności” Krystyna Janda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zalewski: Janda to Jaruzelski

Według Zalewskiego, słowa Jandy są porównywalne z pamiętnymi słowami Wojciecha Jaruzelskiego, zapowiadającymi stan wojenny.

- Pani Janda czytająca deklarację w Gdańsku żywcem przypomina Wojciecha Jaruzelskiego czytającego dekret o stanie wojennym. Te same ciemne okulary, ta sama pogarda dla zwykłego obywatela #Polska. Jak głosi wiersz Miłosza na pomniku "Poeta pamięta [...] Spisane będą czyny i rozmowy - napisał duchowny na swoich social mediach.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu