Upadek tzw. Państwa Islamskiego to nie koniec radykalnego islamskiego terroryzmu. Al-Kaida zasilana niedobitkami z ISIS podnosi głowę. Na jej czele ma stanąć… syn Osamy bin Ladena, już okrzyknięty przez służby wywiadowcze „księciem dżihadu”.

Nazywa się Hamza bin Laden, ma 28 lat i jest dzieckiem największego terrorysty wszech czasów, organizatora największego i najbardziej krwawego zamachu w dziejach. Bliżej poznaliśmy go rok temu, gdy syn zabitego terrorysty groził, że dokona krwawej zemsty za zabicie swojego ojca.

– Będziemy dalej was atakować, będziemy uderzać w wasze cele w kraju i za granicą – zapowiadał w opublikowanym przez terrorystów filmiku wideo.

Namaszczony przez ojca

„Atutem” Hamza bin Ladena jest nie tylko nazwisko i fakt, że został namaszczony przez swojego ojca na jego następcę. W przeciwieństwie do niego cechuje się on niecierpliwością – lubuje się w szybkich, łatwych do wykonania, ale praktycznie niemożliwych do wykrycia akcjach terrorystycznych. To właśnie prostota, na którą stawia Hamza, powoduje, że dżihadystą może być praktycznie każdy. I nie potrzebuje do tego ani broni, ani wielkiego wsparcia.

Źródło: wp.pl, bbc.com

...

Zobacz również

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]