Zrobili krowom dziury w brzuchu prowadzące prosto do żołądka. Przerażające zdjęcia

Zrobili krowom dziury w brzuchu prowadzące prosto do żołądka. Przerażające zdjęcia Źródło: screen/YouTube.com/Euronews

Krowa jest traktowana w bestialski sposób. Jedna z firm zajmująca się produkcją artykułów spożywczych stosuje kontrowersyjną praktykę robienia dziur w brzuchach żywych krów. Obrońcy praw zwierząt są słusznie oburzeni, a tłumaczenia spółki odbierają mowę.

Krowa jest tam traktowana w nieludzki sposób. Nic więc dziwnego, że obrońcy praw zwierząt już się tym zainteresowali . A wszystko przez to, że w ciele zwierzęcia zostały zrobione dziury. Mimo widocznego cierpienia firma zajmująca się produkcją artykułów spożywczych broni się słusznością robienia "odwiertów" w brzuchach należących do siebie zwierząt.

Krowa powinna cierpieć? Kontrowersyjna praktyka francuskiej firmy

Udowodniono, że jeden z największych producentów jedzenia we Francji, spółka "Avril" w dość kontrowersyjny sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami. Mimo, że produkty firmy od lat podbijały rynek krajowy i można je było znaleźć na półkach sklepów całego świata, to już wkrótce może się to zmienić.

Zwierzęta przebywające na fermach należących do spółki przechodzą zabieg fistulizacji. Jest to w praktyce zrobienie nacięcia o szerokości 15 centymetrów w brzuchu krowy, prowadzące do żwacza, czyli jednej z części wątroby zwierzęcia. Firma zdecydowała się na takie traktowanie zwierząt, ponieważ myśli nad nowym produktem w postaci paszy. Obserwacja dziury w brzuchu żywego zwierzęcia miała pokazywać, w jaki sposób karma jest przez nie przyjmowana. Praktyka ta wzbudziła wielkie oburzenie i podzieliła francuskie społeczeństwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Efekty są nieodwracalne. Ta praktyka skazuje zwierzęta na cierpienie

Zdaniem ekologów zabieg fistulizacji odbiega od cywilizowanych praktyk. Obrońcy praw zwierząt wskazują, że jest to nieodwracalne i może szkodzić zdrowiu zwierzęcia, skazując go na cierpienie do końca życia. Polscy eksperci uważają, że grzebanie w żołądku żywej krowy jest co najmniej ryzykowne.

- To nie jest normalne, że człowiek grzebie żywej krowie w żołądku - powiedział prof. Zbigniew Karaczun ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Inni badacze są zdania, że takie dziury w ciele krowy są w stanie dogłębnie zbadać jej organizm i dostosować paszę tak, aby zwierzęta produkowały, jak najmniej gazów cieplarnianych.

Organizacja Ekologiczna L214

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, historia jest przerażająca
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery. Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  4. Widzowie musieli być w szoku. Rydzyk wbił do TVP, na wizji posypały się prawdziwe gromy
  5. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  6. To zdjęcie nadaje się na okładkę „Playboya”. Rozebrana Anna Mucha wije się w piasku

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News