Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, mimo iż ze swej natury apolityczna, bywa wikłana w polityczne spory. To za sprawą jej inicjatora – Jurka Owsiaka, który lubi komentować to, co dzieje się w kraju. Pomysłodawca WOŚP-u właśnie zdradził, który polityk może liczyć na jego poparcie.

Nie jest to postać obecna w parlamencie. Nie należy również do żadnej partii politycznej. Jurek Owsiak zadeklarował, że jest gotów poprzeć.. Władysława Frasyniuka.

Po trzykroć TAK! Moim bohaterem jest Władysław Frasyniuk! – zakomunikował przez Facebooka Owsiak.

Wyrażone przez pomysłodawcę WOŚP-u wsparcie jest odpowiedzią na postawione Frasyniukowi zarzuty. Opozycjonista z czasów PRL ma odpowiedzieć za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Wyrażając poparcie dla Frasyniuka, Owsiak powołał się na swoje zagraniczne doświadczenia. Podkreślił, że każdy ma swoich bohaterów. Dla Owsiaka byli to działacze „Solidarności”.

Jak się po świecie podróżuje to człowiek się napatrzy i nagada. Coraz mniej dziwów i zapatrzenia – okazuje się, że wszystko, czego tak zazdrościliśmy innym, mamy u siebie! Ale kiedy schodzimy na gadułę o naszych ostatnich bojach, bohaterach to każdy z wypiekami i emocjami opowiada o swoich. Okazuje się, że w rozmowie każdy „Kowalski” z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy Niemiec, ma takiego pod ręką. Pyszne i przyjacielskie rozmowy – a ja opowiadam o historii jak z filmu. Z kasą Solidarności wyrwanej ubecji sprzed nosa i kilku gościach odważnych i oddanych sprawie – tak! Po trzykroć TAK! Moim bohaterem jest Władysław Frasyniuk! To tyle w tej sprawie – napisał na Facebooku Owsiak.

...

Zobacz również