Ile lat ma królowa Elżbieta? Wczoraj z całego świata płynęły życzenia urodzinowe

Ile lat ma królowa Elżbieta? Wczoraj z całego świata płynęły życzenia urodzinowe Źródło: Pixabay - @MonicaVolpin

Rodzina królewska obchodziła wczoraj ważny jubileusz. Urodziny obchodziła bowiem jedna z najstarszych przedstawicielek rodu Windsorów, czyli królowa Elżbieta. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, przez ile lat zasiada ona na brytyjskim tronie.

Rodzina królewska ma bardzo wielu członków, jednak zdecydowanie najważniejszą z nich jest królowa Elżbieta. Zasiada ona na brytyjskim tronie już od bardzo wielu lat, w związku z czym stała się kultową osobą nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również na całym świecie. W ostatnich latach znacznie więcej mówi się jednak o Kate Middleton i księciu Williamie, a obecnie o Meghan Markle i księciu Harrym.

Wczoraj była jednak wyjątkowa okazja do świętowania ważnego jubileuszu. Królowa Elżbieta II obchodziła urodziny, w związku z czym cała rodzina królewska skupiona była na spędzaniu tego wyjątkowego dnia właśnie razem z głową państwa. Niewiele osób wie, ile lat trwają rządy doświadczonej królowej.

Rodzina królewska obchodziła ważny jubileusz

Królowa Elżbieta pełni funkcję królowej Wielkiej Brytanii już od 6 lutego 1952 roku, choć jej koronacja odbyła się dopiero rok później, 2 czerwca 1953 roku. Za oficjalną datę rozpoczęcia jej rządów uważa się dzień koronacji w związku z czym w tym roku odbędzie się 66. rocznica objęcia władzy właśnie przez Elżbietę.

Młoda Elżbieta objęła najważniejszą funkcję w państwie w wieku zaledwie 27 lat, będąc w tamtym czasie jedną z najmłodszych przedstawicielek rodów królewskich pełniących tak ważne obowiązki na całym świecie. Obecnie królowa jest najdłużej panującą królową państwa na świecie, a także drugą najstarszą monarchinią na świecie. W swoim kraju wciąż jest wielbiona przez miliony obywateli, którzy oceniają jej rządy bardzo pozytywnie.

W ostatnich dniach mówi się o niej znacznie mniej z powodu przyjęcia do rodziny Meghan Markle. Księżna Sussex lada dzień ma urodzić potomka, w związku z czym to o niej mówi się teraz najwięcej, jednak wczorajszy dzień był wyjątkowy. Królowa obchodziła bowiem urodziny, które tradycyjnie są bardzo ważnym dniem dla pozostałych członków rodu Windsorów.

Rodzina królewska docenia rządy królowej Elżbiety

Królowa Elżbieta 21 kwietnia skończyła 93 lata. Od pewnego czasu mówi się, że jest w nieco gorszej formie, lecz żadne niepokojące wiadomości póki co nie przedostały się do opinii publicznej. Możliwe jest więc, że czeka nas jeszcze kilka lat rządów następczyni króla Jerzego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na urodzinach królowej stawili się niemal wszyscy członkowie rodziny królewskiej. Zabrakło Meghan Markle, która już wcześniej zapowiadała, że do momentu porodu nie będzie chciała pojawiać się publicznie, jej zachowanie jest więc w pełni zrozumiałe. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją
  6. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych

źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News