Rząd omówił śmierć królowej Elżbiety. Będzie 10 dni żałoby narodowej

Rząd omówił śmierć królowej Elżbiety. Będzie 10 dni żałoby narodowej

Królowa Elżbieta II to prawdziwa ikona Wielkiej Brytanii. Jej śmierć to coś, z czym nie mogą się oswoić jej poddani. Zacząć oswajać się z taką sytuacją musieli jednak brytyjscy ministrowie, którzy zostali zwołani na specjalne spotkanie dotyczące tej właśnie kwestii. 

Królowa Elżbieta II wydała dla brytyjskiego rządu specjalne instrukcje. Ministrowie zostali zwołani na szczególne spotkanie, na którym przedstawione zostały wytyczne dotyczące okresu po śmierci królowej. To, czego zażyczyła sobie władczyni, może być dla wielu zaskakujące.

Królowa Elżbieta, 10 dni żałoby po jej śmierci

Podczas spotkania, rządzący zostali zapoznani z oczekiwaniami arystokratki. Wśród rozporządzeń znalazło się między innymi przygotowanie specjalnej przemowy premiera do narodu, a także ustanowienie 10 dni żałoby po śmierci głowy państwa. Dla polityków ustalenia tego typu to nowość, ponieważ dla spotkania w takiej formie nie ma precedensu. O całej sytuacji poinformowała naród brytyjska gazeta „The Sunday Times”. Powodem dla którego takie zgromadzenie miało w ogóle miejsce, jest złe samopoczucie Królowej Elżbiety w ostatnim czasie. Pałac Buckingham poinformował, że monarchini czuła się w ostatnim czasie bardzo źle. Nastrój rządzącej był zły do tego stopnia, że zrezygnowała ona z uczestnictwa w nabożeństwie upamiętniającym 200 rocznicę ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego, co w Wielkiej Brytanii uznawane jest za ważne święto. To była już kolejna sytuacja w której arystokratka nie wzięła udziału w ważnych wydarzeniach państwowych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie ma zagrożenia

Rzecznik pałacu podkreśla jednak, że objawy chorobowe, na które uskarża się obecnie królowa, nie zagrażają jej życiu. Spotkanie z politykami miało charakter czysto informacyjny i nie powinny niepokoić obywateli. Czy takie specjalne życzenia dotyczące życia poddanych i funkcjonowania państwa po śmierci królowej są jej naturalnym prawem, czy też nieskromną fanaberią? Czy rzeczywiście stan zdrowia Elżbiety II nie zagraża jej życiu? Skąd te nagłe oświadczenia?ZOBACZ TAKŻE:
  1. To ona zagra Annę Przybylską w filmie biograficznym? Fani są podzieleni
  2. B. partnerka największego gwiazdora TVN ujawnia. „Zabraniał mi robić coś, co uwielbiam”
  3. Emerytura nie wystarcza. To niebezpieczne zjawisko jest plagą wśród seniorów
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News