Królowa Elżbieta właśnie złamała własny protokół. Służbie i gościom prawie powypadały naczynia z rąk

Królowa Elżbieta właśnie złamała własny protokół. Służbie i gościom prawie powypadały naczynia z rąk Źródło: Flickr/Foreign and Commonwealth Office

Królowa Elżbieta zaskoczyła wszystkich. Monarchini podczas przyjęcia dla gości złamała własny protokół. Służba oniemiała z wrażenia.

Królowa Elżbieta II zwykle kojarzy się wszystkim ze sztywną etykietą i poważną miną. Ludzie, którzy mają okazję poznać władczynię, uczą się odpowiednich schematów zachowań, żeby tylko jej nie urazić i nie zrobić czegoś nieodpowiedniego. Tym razem to królowa zaskoczyła wszystkich i złamała własny protokół. 

Królowa Elżbieta zszokowała wszystkich

Królowa Elżbieta zawsze tam gdzie się pojawia budzi respekt. Wszystko, co się wokół niej dzieje, musi się odbywać zgodnie z wcześniej ustalonym scenariuszem. Nie ma tutaj miejsca na spontaniczne zachowania. 

W zeszły czwartek podczas zwyczajowego przyjęcia organizowanego w ogrodzie dla gości, władczyni zrobiła coś, czego nikt się po niej nie spodziewał. Sama nie zastosowała się do swojego protokołu. Goście jak i służba dworska byli w szoku.

Nigdy nie przynoś kwiatów królowej

Królowa Elżbieta co roku wyprawia przyjęcie w ogrodzie Pałacu Buckingham. Na liście gości znajdują się setki osób, nie tylko brytyjska rodzina królewska, również przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także delegacja zwykłych Brytyjczyków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zasadą, której dosyć surowo przestrzega się na tego typu imprezach, jest zakaz przynoszenia bukietu kwiatów królowej. Elżbieta po prostu nie przyjmuje kwiatów od ludzi. Takie zachowanie jest wbrew protokołowi. Laura-Ann Barr, zwykła matka z Irlandii Północnej, stwierdziła, że zaryzykuje i pojawiła się na przyjęciu z bukietem. Natychmiast została uprzedzona przez ochronę, że niestety nie będzie mogła wręczyć kwiatów monarchini.

Stało się jednak inaczej. Laura-Ann Barr w taki sposób opisuje ten szczególny i przełomowy moment i reakcję królowej po wręczeniu bukietu: "Przełożyła parasolkę do drugiej ręki, wyciągnęła dłoń w moją stronę i podeszła, uśmiechając się ciepło i podziękowała mi, biorąc kwiaty!". Wszyscy goście, a w szczególności służba, oniemieli z zaskoczenia. Prawie powypadały wszystkim naczynia z rąk na widok roześmianej królowej, która bez problemów łamie własny protokół. 

Cały incydent spotkał się z dezaprobatą jednej z dam dworu, która natychmiast zwróciła Laurze-Ann Barr uwagę. Kobieta jednak nie przejęła się za bardzo tym napomnieniem. Wygląda na to, że nawet królowa Elżbieta II ma czasem dość sztywnych zasad i potrzebuje odmiany. 

ZOBACZ TAKŻE 

  1. Znany aktor spóźnił się na randkę. Gdy przyszedł, dziewczyna już nie żyła. Została dźgnięta 47 razy
  2. Tragedia 22-latki! Grozi jej AMPUTACJA ust! Fryzjerka wstrzyknęła jej wypełniacz w usta. Zemdlejecie, jak zobaczycie te OGROMNE wargi!
  3. Tragiczne informacje TVN, to się dzieje właśnie teraz. "Dzisiaj na SOR-ach umierają Polacy"
  4. Oficjalne: Będzie nowe 500 plus. Wiadomo już, komu się należy
  5. W Polsacie Jackowski wypowiedział słowa, które zmroziły krew w żyłach widzów. Publiczność zamarła
  6. Jak jutro wejdziecie do Biedronki doznacie szoku. Sklep rozdaje produkty za darmo, Polacy oszaleją
  7. Aneta Kręglicka została Miss Świata w 1989 roku. Dziś wygląda tak, że szczęki wylądują wam na podłodze

Źródło: Plotek

Następny artykuł