W jakim kraju my żyjemy?! Poza specjalną ochroną, morderca Kristiny dostanie kolejne udogodnienie

W jakim kraju my żyjemy?! Poza specjalną ochroną, morderca Kristiny dostanie kolejne udogodnienie Źródło: screen youtube.com/naTemat

Kristina w czwartek została brutalnie zamordowana przez Jakuba A., który teraz przebywa w areszcie śledczym. Jednak morderca dziewczynki może liczyć na specjalne traktowanie w trosce o jego własne bezpieczeństwo.

Krisitna z Mrowin miała narazić się swojemu oprawcy tym, że nie chciała, aby ten wiązał się z jej 40-letnią mamą. Jakub A. już od dłuższego czasu miał podżegać do morderstwa dziewczynki, które ostatecznie popełnił sam. Dodatkowo upozorował seksualny kontekst całej zbrodni, aby zmylić funkcjonariuszy policji oraz śledczych. To na szczęście się nie udało i 22-latek został bardzo szybko zatrzymany.

Sąd zadecydował o zamknięciu go w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy i to właśnie tam Jakub A. ma oczekiwać na proces przed sądem. Jego doprowadzeniu do Świdnickiego aresztu towarzyszyły głośne krzyki, a także groźby kierowane przez innych osadzonych. Teraz już wiadomo, że Jakub A. opuścił ośrodek w Świdnicy.

Kristina umierała w męczarniach, a jej morderca otrzymuje specjalną ochronę

Okazuje się, że Jakub A. został przeniesiony do zupełnie innego aresztu po tym, jak uzyskał rangę "więźnia szczególnie niebezpiecznego". Zrobiono to ze względu na skrajne okrucieństwo, jakiego się dopuścił podczas popełniania tego przestępstwa.

Jest jednak jeszcze jeden powód, dlaczego zadecydowano o jego przeniesieniu, a jest nim bezpieczeństwo samego oskarżonego. Będąc więźniem szczególnie niebezpiecznym, jest odosobniony od reszty osadzonych, a także podlega stałej obserwacji ze strony strażników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Przebywa w indywidualnej celi. Ma całodobowy monitoring. Jest pod stałą kontrolą funkcjonariuszy Służby Więziennej tak, aby zapewnić mu bezpieczeństwo - mówi ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Nie da się ukryć, że w przeciwnym wypadku inni więźniowie mogliby próbować wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę, ale sam fakt, że Jakub A. podlega teraz specjalnej ochronie, nie spodobał się wielu osobom. Według nich morderca powinien zostać umieszczony w normalnej celi, gdzie inni więźniowie mogliby "odpłacić się" za jego zbrodnię.

 - To właśnie cała Polska. Ochrania się morderców, a ofiary zostawia samym sobie - pisze jedna z internautek.

 - Chory kraj... ochrona zabójcy za zabicie dziecka za szczególnym okrucieństwem... coś tu jest nie tak - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne: Właśnie ogłoszono niespodziewaną dymisję w rządzie PiS!
  2. TVN: Publiczna egzekucja w Kostrzynie, mordowali na oczach tłumu. Zatrzymano już podejrzanych
  3. Dawno zapomniane, obrzydliwe słowa ojca Rydzyka nt. Kaczyńskiej znowu obiegają polskie media. Wszystko przypomniał znany senator
  4. Katastrofa lotnicza MH17, zginęło prawie 300 osób. Są zarzuty dla Rosjan i Ukraińca

 

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News