kredyt hipoteczny
Wikimedia Jacopo Werther CC BY-SA 4.0
Mateusz Sidorek - 11 Czerwca 2020

Miasto wyprzedaje domy, za równowartość nieco ponad 4 złotych. Wystarczy spełnić jeden warunek

Kredyt hipoteczny pozostaje w sferze marzeń wielu rodzin. Jednak burmistrz pewnego miasta znalazł sposób, aby przyciągnąć młodych ludzi. Dom z pięknym widokiem można kupić już za niecałe 5 złotych. Po zakupie należy spełnić jeden warunek. O tej niezwykłej polityce władz napisał portal Buisness Insider.

Wystarczy chwila rozmowy z przeciętną rodziną, aby dowiedzieć się, że nie łatwo jest otrzymać kredy hipoteczny. Zdaje się, że sytuację jeszcze bardziej skomplikował wybuch pandemii koronawirusa. Jednak są miejsca, gdzie mieszkanie można dostać niemalże od ręki i to za niewielkie - to mało powiedziane - pieniądze. Władze włoskiego miasta sprzedają domy za 1 euro czyli niecałe 5 złotych.

Robert Janowski cudowna wiadomośćRobert Janowski przekazał cudowną wiadomość. Żona artysty w euforiiCzytaj dalej

Coraz więcej rodzin, które składają wnioski o kredyt hipoteczny, otrzymuje odmowy. Obecnie dużo trudniej jest otrzymać pieniądze na zakup mieszkania niż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Jak informuje portal Money.pl, dzisiaj odrzucany jest już co 4. wniosek, natomiast w zeszłym roku odsetek ten wynosił zaledwie 5 procent. Być może to czas, aby przeprowadzić się do Włoch i zmienić klimat na znacznie cieplejszy?

Mieszkanie, na które nie będzie wam potrzebny kredy hipoteczny

Jeśli nie interesuje was kredyt hipoteczny i chętnie zmienilibyście otoczenie, burmistrz włoskiego miasta Cinquefrondi postanowił zachęcić wszystkich do zaludniania miejscowości położonej w Kalabrii na południu kraju. W tym regionie można kupić dom już za jedyne 1 euro czyli niecałe 5 złotych. W miasteczku nie odnotowano ani jednego przypadku koronawirusa.

Aby kupić dom w Cinquefrondi, kredyt hipoteczny nie będzie wam potrzebny. Dzięki "Operacji Piękno" za bezcen możecie zostać właścicielami nieruchomości na południu Włoch i cieszyć się pięknym widokiem. Zainteresowani mogą być szczególnie fani ciepłego klimatu oraz morza, ponieważ na plażę można dojechać samochodem w zaledwie 15 minut.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

operacje plastyczne jest kobietąPamiętacie ludzkiego Kena? Dzisiaj jest kobietą, wygląda porażająco i właśnie powiększył sobie "co nieco"Czytaj dalej

- Znalezienie nowych właścicieli dla wielu opuszczonych domów, które mamy, jest kluczową częścią "Operacji Piękno". Rozpocząłem ją, aby uratować zniszczone i utracone części miasta - słowa burmistrza Michela Coni cytuje Buinsess Insider.

- Znajdujemy się między wzgórzami i dwoma ciepłymi morzami, a plaże oddalone są o zaledwie 15 minut jazdy samochodem. Mimo to część mojego miasta jest opustoszała - dodaje Conia.

Dzisiaj grzeje:

1. Dotarła do nas najsmutniejsza wiadomość. Nie żyje polska pielęgniarka

2. Pilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedaży

Chociaż kredyt hipoteczny nie będzie wam potrzebny do kupna domu w Kalabrii, jest jeden warunek, który należy spełnić. Po zakupie należy wyremontować nieruchomość w ciągu 3 lat. Jeśli nie wywiążecie się z obowiązku, władze nałożą na was karę w wysokości 20 tys. euro. Na szczęście powierzchnia, którą będziecie musieli odnowić, nie jest duża. Domy mają ok. 40-50 metrów kwadratowych. Niedawno pisaliśmy też o wielkiejwaloryzacji w ZUS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowne informacje dla grzybiarzy z jednego województwa. Podano, w których lasach niesamowicie sypie grzybami, znamy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Kiedy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Nazwisko budzi wielkie emocje
  3. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało kluczowy komunikat. Wiadomo już, jaka jest prawda ws. polskich wyzdrowiałych
  4. Już nie ma co ukrywać. Zenek Martyniuk został zdemaskowany, na liście znalazł się też Marcin Miller
  5. Przekazano najbardziej radosną z nowin. Rodzina Pudzianowskich się powiększy, gratulujemy
  6. Niestety, nie żyje Jadwiga Holeczek-Wojdat. Polskę właśnie obiegła tragiczna wiadomość

Ciotka ukryła skarb pod maszyną do szyciaW ostatnim tchnieniu przed śmiercią ciotka powiedziała, żeby zajrzał pod maszynę do szycia. Spojrzał pod sprzęt i zamarłCzytaj dalej

Źródło: Buisness Insider

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News