Kraków Live Festival 2019 - gdzie się odbędzie wydarzenie w tym roku?

Kraków Live Festival 2019 - gdzie się odbędzie wydarzenie w tym roku? Źródło: commons.wikimedia.org/Paweł7

Kraków Live Festival odbędzie się już niedługo. Kogo w tym roku możemy spodziewać się na tym festiwalu? W poprzednim roku padł festiwalowy rekord frekwencji - czy tegoroczna edycja przebije ten sukces? Line-up zapowiada się bardzo ciekawie!

Kraków Live Festival to swoiste zakończenie sezonu festiwalowego w Polsce. Od wielu lat festiwal stara się ten koniec koncertowych przygód w plenerze zaznaczyć dobrymi artystami i świetną muzyką. W tamtym roku na scenie mogliśmy zobaczyć Kendricka Lamara i A$AP Rocky'ego. Czy w tym roku festiwal zdoła przebić sam siebie?

Kraków Live Festival 

Co roku w drugiej połowie sierpnia odbywa się Kraków Live Music Festival - festiwal muzyczny skupiający się na hip hopie i muzyce popowej. Jest to festiwal, który kończy długie festiwalowe wakacje w Polsce, dlatego jego organizatorzy zazwyczaj starają się zamknąć ten rozdział roku jak najlepszymi występami i zapierającymi dech w piersiach artystami. Te starania nie są ludziom obojętne - w 2009 roku te dwa dni koncertów zostały nominowany do prestiżowej nagrody UK Festival Awards w kategorii Best Overseas - czyli za najlepszy festiwal na kontynencie europejskim. 

Kraków Live Music Festival 2019 - artyści, bilety, adres, lokalizacja

W tym roku festiwal muzyczny Kraków Live Festival odbędzie się 16 i 17 sierpnia. Nie jesteśmy jeszcze w stanie przewidzieć wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na dwóch festiwalowych scenach, ale po pierwszych ogłoszonych przedstawicielach zagranicznej muzyki pewne jest jedno - będzie bardzo ciekawie i bardzo nowocześnie. Organizatorzy zaczynają powoli ujawniać kolejnych artystów festiwalowych. Dotychczas wiemy, że wystąpi absolutny hit ostatnich lat na scenie amerykańskiego i światowego hip hopu - Post Malone. Dodatkowo, możemy spodziewać się Calvina Harrisa - producenta muzycznego, który jest nieprzerwanie popularny od lat 90. 

Wiele osób lubi zaplanować sobie wakacyjne festiwalowe atrakcje na kilka miesięcy przed. Dlatego własnie często decydują się na wcześniejszy zakup biletów - nie tylko są one często w lepszych cenach, ale także pozostaje więcej czasu na załatwienie swoich spraw przed wyruszeniem na muzyczne święto. W tym orku niestety pula wcześniejszych, tańszych biletów na Live Festival w Krakowie już się wyczerpała. Normalne bilety są nadal w sprzedaży. Kupimy je za 399 zł za karnet na 2 dni i zapłacimy dodatkowe 60 zł za miejsce na polu namiotowym. Jeśli chcemy wejść tylko na jeden dzień festiwalu, za wejście zapłacimy 249 zł. 

Od wielu lat festiwal odbywa się w tym samym miejscu na mapie Krakowa. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wybraniem się na festiwal, 16 i 17 sierpnia powinniśmy odwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. To na jego terenie, a dokładniej na terenie tamtejszego lotniska, zobaczymy dwie festiwalowe sceny, strefę gastronomiczną i pole namiotowe. Jeśli więc udajemy się tam z innych miast, powinniśmy nastawić nasze nawigacje na adres al. Jana Pawła II 39 - tam też znajduje się główne wejście na festiwal.

  1. Bilety na Off Festival. Ile kosztują w tym roku?
  2. Kto wystąpi na Off Festivalu? Pojawiają się pierwsze nazwiska
  3. Ile kosztują bilety na Orange Warsaw Festival 2019? Ceny zwalają z nóg
  4. Kiedy Orange Warsaw Festival 2019? Najważniejsze informacje
  5. Kiedy Woodstock 2019? Festiwal pod nową nazwą nadal się odbywa
Następny artykuł