Kolejna tragedia z udziałem dzieci. Podczas zabaw nad zalewem zginął 14-latek

Kolejna tragedia z udziałem dzieci. Podczas zabaw nad zalewem zginął 14-latek Źródło: screen/tvn24/

Kraków skupił na sobie wzrok Polaków. Kolejna tragedia z udziałem dzieci rozegrała się nad zalewem. Kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie, nurkowie... nikt nie był w stanie uratować życia tego 14-latka. Liczba osób, które w przeciągu ostatnich miesięcy straciły życie dokładnie w ten sam sposób, aż mrozi krew w żyłach.

Miasto Kraków stało się miejscem wstrząsającego zdarzenia. Nikt nie spodziewał się, że chłopcy, którzy dopiero co rozpoczęli swoje wakacje, znajdą sobie tak niebezpieczne zajęcie. Niestety, jeden z nich nie wróci we wrześniu do szkoły. 

Cała Polska zwróciła swój wzrok na Kraków 

Do tragicznego zdarzenia z udziałem nastolatków doszło w miniony wtorek około godziny 19:00. Pięciu chłopców w wieku 14 lat skakało ze skał, z wysokości 10 metrów do zalewu Zakrzówek. Jak możemy się dowiedzieć, Centrum Powiadomienia Ratunkowego otrzymało zgłoszenie chwilę po tym, jak jeden z nich nie wynurzał się spod wody. Już po kilku minutach zjawiły się cztery zastępy straży pożarnej. Mniej więcej w tym samym czasie pojawili się zaalarmowani nurkowie oraz pogotowie.

Natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa. Poszukiwanie chłopca trwało kilkanaście minut, a jego ciało wyłowiono spod 23 metrów. Gdy tylko wyciągnięto go na brzeg, ratownicy medyczni podjęli resuscytacje krążeniowo-oddechową, jednak już po kilku minutach jednoznacznie stwierdzono zgon 14-latka. Przyjaciele chłopca, ale przede wszystkim jego bliscy nie mogą uwierzyć w to, że ich wakacje rozpoczęły się taką tragedią. Niestety nastolatkowie nie wzięli pod uwagę, że za tak niebezpieczną zabawę, ktoś może przypłacić życiem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Statystki utonięć mrożą krew w żyłach 

Policja ustaliła, że jedynie od początku czerwca w Polsce miało miejsce 90 utonięć osób w różnym wieku. W skali ostatnich miesięcy statystyka jest jeszcze bardziej przerażająca, bowiem od 1 kwietnia, ratownicy wyłowili z wody aż 143 topielców. Wiele służb alarmuje, by zachować szczególną ostrożność podczas kąpieli nie tylko w morzach i jeziorach, ale również w basenach. Informuje się, by nie wchodzić do wody po alkoholu oraz gdy nasze ciało jest rozgrzane od promieni słonecznych. Najważniejsze jest również, by kąpać się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, a najlepiej w takich, w których nadzór sprawuje ratownik.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Zabawa 2-latki przyprawiła rodziców o palpitację serca. Trzeba było bardzo zaryzykować, żeby jej pomóc
  4. Informacje Polsatu zwalają z nóg jak nigdy. Drastyczna zbrodnia na sąsiadce, powód najbardziej błahy jak się tylko da
  5. Edyta Górniak pokazała się topless. Fani twierdzą, że nie potrzeba im niczego więcej (ZDJĘCIA)
  6. Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty
  7. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: tvn24 
  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News