"Koziołek Matołek" i nie tylko. Jaka jest najlepsza bajka z dzieciństwa?

"Koziołek Matołek" i nie tylko. Jaka jest najlepsza bajka z dzieciństwa? Źródło: .

"Koziołek Matołek" uchodził swego czasu za najlepszą z polskich bajek. Gromadziła przed telewizorami tysiące młodych widzów. Najwięksi fani do dziś chętnie wracają do niego myślami, przywołując wspomnienia z dziecięcych lat.

Koziołek Matołek to jedna z popularniejszych w Polsce kreskówek, której pierwszy odcinek Telewizja Polska wyemitowała w 1932 roku. Perypetie niesfornego, tytułowego Koziołka błyskawicznie zyskały grono sympatyków, którzy regularnie zasiadali przed odbiornikami na czas emisji każdego odcinka.

Koziołek Matołek to jedna z popularniejszych kreskówek. A która bajka skradła wasze serce?

Dziś wiele osób śmiało stwierdza, że okres PRL-u to czas najlepszych bajek, które nie tylko bawiły, ale i uczyły. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem chociażby wspomniany Koziołek Matołek był dla dzieci swego rodzaju przestrogą przed lekkomyślnością i konsekwencjami, jakie może ona ze sobą nieść. 

To jednak nie jedyna bajka, którą Polacy wciąż chętnie wspominają. Mówiąc o najbardziej kultowych polskich kreskówkach, oczywiście z okresu PRL-u, trudno nie wymienić: "Plastusia", "Bolka i Lolka", "Rumcajsa", czy uwielbianego do dziś "Kubusia Puchatka", który w oczach dzieci cieszył się wielkim uznaniem. A jakie są Wasze ulubione bajki z dzieciństwa?

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News