Wszyscy bali się zbliżać do kota, czuli obrzydzenie. Tylko jeden mężczyzna wziął go na ręce, chwilę później wydarzyło się niesamowite

Wszyscy bali się zbliżać do kota, czuli obrzydzenie. Tylko jeden mężczyzna wziął go na ręce, chwilę później wydarzyło się niesamowite Źródło: Pixabay / dimitrisvetsikas1969

Kot był wyjątkowo brzydki. Znali go wszyscy okoliczni mieszkańcy, jednak na jego widok krzywili się i omijali go szerokim łukiem. Pewnego dnia mężczyzna wziął go na ręce i wydarzyło się coś niesamowitego.

Kot był znany wszystkim okolicznym mieszkańcom, jednak nikt nie darzył go sympatią. Dorośli zabraniali dzieciom zabawy ze zwierzakiem, a sami przeganiali go brutalnie z podwórka. Mimo to zwierzak wyjątkowo pragnął miłości od człowieka. Kiedy pewnego dnia mężczyzna wziął go na ręce, wydarzyło się coś niezwykłego.

Kot mieszkał w piwnicy, znali go wszyscy mieszkańcy bloku

Pewien mężczyzna podzielił się historią kota, który zamieszkiwał piwnice w jego bloku. Znał go każdy mieszkaniec, jednak zwierzak nie wzbudzał ich sympatii. Każdy krzywił się na jego widok i przeganiał jak najdalej od siebie. 

- Brzydal ponad wszystko kochał trzy rzeczy: walczyć, wyjadać ze śmietnika oraz, że tak powiem, miłość. Połączenie tych trzech rzeczy oraz życia na ulicy wyryło na Brzydalu swoje piętno. Za każdym razem, gdy ktoś zobaczył Brzydala, natychmiast stwierdzał: „Co za brzydki kot!” Wszystkim dzieciom w okolicy rodzice zalecili, by nie zbliżały się do niego. Dorośli natomiast przeganiali go, gdy tylko próbował przyjść do ich domu. Robili to rzucając w niego kamieniami, albo polewając go wodą - relacjonuje w liście mężczyzna.

Mimo wielu przykrości, które spotykały Brzydala, zwierzak wciąż pragnął bliskości z człowiekiem. Kiedy go przeganiano z pokorą czekał, aż przestaną. Zakradał się do dzieci i prosił o chwile uwagi, wspinając się na ich kolana. Niestety pewnego dnia zwierzę wybrało złych adresatów swoich czułości. Kot przegrał walkę z dwoma psami.

- Usłyszałem jego przeraźliwy krzyk i postanowiłem zobaczyć co się stało. Brzydal leżał w mokrej plamie, jego tylne łapki były okropnie wygięte, a z przodu zamiast futerka była ogromna rana. Podniosłem go i chciałem zanieść do domu, słyszałem jego ziajanie i dyszenie. Widziałem że się męczy. Pomyślałem, że musi go strasznie boleć - opisuje mężczyzna.

Kot zachował się w niesamowity sposób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna wziął umierające zwierzę na ręce, nie spodziewał się jednak tego, co miało się zaraz wydarzyć. Okazało się, że nawet w tak ostatecznej chwili, Brzydal pragnął tylko odrobiny uczucia.

- Wtedy poczułem coś mokrego na uchu. Brzydal zwijał się z bólu, jednak próbował polizać mnie po uchu. Przytuliłem go mocniej, a on musnął mnie łapką po twarzy, a potem odwrócił swoje złotawe oko i popatrzył na mnie. Usłyszałem bardzo cichutki odgłos mruczenia. Nawet w chwili największego bólu, ten brzydki, pokryty bliznami kot prosił tylko o odrobinę uczucia - relacjonował dalej.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

Koci ratownik był niezmiernie wzruszony tą sytuacją. Nagle zrozumiał, że odpychany i znienawidzony przez wszystkich zwierzak, był najszlachetniejszym członkiem ich społeczności. Do końca życia nie zapomni tej ważnej lekcji, którą otrzymał od Brzydala. 

- Brzydal zmarł w moich rękach, zanim doszedłem do domu. Siedziałem z nim jeszcze dłuższą chwilę, myśląc o tym, jak bardzo jego zdeformowane, usłane bliznami ciało zniekształciło moją opinię o tym, co naprawdę znaczy mieć czyste serce i kochać prawdziwie i bezgranicznie. W tej jednej chwili Brzydal nauczył mnie więcej na temat dawania i współczucia niż tysiące książek, wykładów lub programów telewizyjnych razem wziętych. Za to zawsze będę mu wdzięczny - zakończył swoją wzruszającą opowieść mężczyzna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

źródło: Zobacz to

Następny artykuł