Schronisko uczy koty triku, dzięki któremu natychmiast są adoptowane. Ciężko im się oprzeć, robią piorunujące wrażenie

Schronisko uczy koty triku, dzięki któremu natychmiast są adoptowane. Ciężko im się oprzeć, robią piorunujące wrażenie Źródło: pikio

Kot niełatwo uczy się jakichkolwiek sztuczek. To schronisko uważa jednak inaczej i uczy te zwierzęta nieprzeciętnej sztuczki. To dla nich jedna z ostatnich szans na zdobycie domu.

Kot może może się okazać niezwykle utalentowanym zwierzęciem. Próby jego szkolenia nie są łatwe, ale mogą przynieść zaskakujące efekty. Jedno ze schronisk podjęło się takiej nauki, aby umożliwić kotom zdobycie większej uwagi ludzi. To pozwoli otrzymać im szansę na nowy dom. Chociaż pracownicy schroniska starają się być jak najlepszymi opiekunami, często koty są wystraszone i niechętne do kontaktu. Takie zachowania sprawia, że szanse na zdobycie nowej rodziny zmniejszają się. Nikt nie chce adoptować zwierzątka, które odwraca się tyłem lub drapie z przerażeniem.

Dzięki pomocy specjalisty, kot dostaje drugą szansę

Dzięki umiejętnościom słynnego behawiorysty, Jacksona Galaxiego, który jest założycielem The Jackson Galaxy Project, kot może nauczyć się niezwykle uroczego triku. Jest to sposób, który skradnie serca wielu. Co więcej nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Behawiorysta uczy koty, jak przybić piątkę lub tak zwanego "żółwika". Jest to sposób na kontakt z człowiekiem, który jest niezwykle oryginalny i uroczy. Dodatkowo ma on pomóc otworzyć się kotom na ludzi: budować zaufanie, stawać się posłusznymi, uczyć kontaktu fizycznego. Według Jacksona jest to szansa na to, że zwierzę zostanie zabrane ze schroniska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tego triku może nauczyć się każdy kot

The Jackson Galaxy Project podjęli decyzję, aby podzielić się wskazówkami w mediach. Teraz wszyscy mogą nauczyć swojego kota przybijania piątki czy żółwika. Organizacja podaje gotowy przepis, jak tego dokonać.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. Tak źle jeszcze nie było, 5 województw zagrożonych

Krok 1: Pokaż kotowi otwartą dłoń, unosząc ją, aby zwierzę mogło do niej dotrzeć (dłoń powinna znajdować się nieco nad głową zwierzęcia).
Krok 2: Zaczekaj, aż kot dotknie dłoni. Musisz być cierpliwy!
Krok 3: Gdy tylko zwierzę Cię dotknie, pochwal go i daj coś smacznego.
Krok 4: Powtórz poprzednie kroki 10 razy.
Krok 5: Jeśli masz już pewność, że kot na pewno dotknie cię łapą, powiedz „Daj mi piątkę”, gdy pokażesz mu dłoń. Nie zapomnij pochwalić zwierzaka!
Krok 6: Wyjmij aparat lub poproś kogoś, aby zrobił ci zdjęcie z kotem. Następnie opublikuj zdjęcie na Twitterze lub Facebooku z hasztagiem #CatPawsitive

uploaded

fot. https://www.facebook.com/PetcoFoundation

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "MasterChefa", uczestnik w szpitalu. Wielki skandal za kulisami
  2. Mężczyzna nie chciał wstać z łóżka, ale szczeniak znalazł genialny sposób, żeby go obudzić. Metoda jest lepsza niż każdy budzik
  3. Trudno uwierzyć, ale to będą najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Podium ścina z nóg, kiedyś każdy by je wyśmiał
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

źródło: webniusy

Następny artykuł