Niesamowite, jaki wpływ na organizm człowieka ma mruczenie kota. Słowa ekspertów są elektryzujące

Niesamowite, jaki wpływ na organizm człowieka ma mruczenie kota. Słowa ekspertów są elektryzujące Źródło: unsplash.com Yerlin Matu

Gdy kot mruczy to znaczy, że czuje się bezpieczny, zrelaksowany i coś, najczęściej głaskanie przez opiekuna, bardzo mu się podoba. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że to samo mruczenie ma ogromny wpływ na organizm człowieka. Eksperci nie pozostawili złudzeń.

Kot raz jest ogromnym pieszczochem, a innym razem woli chodzić własnymi ścieżkami. Chyba każdy właściciel tego czworonoga zgodzi się, że nie w sposób nadążyć za jego nastrojami. Mimo ciągłego odtrącania opiekuna, a innym razem wyraźnego ingerowania w jego przestrzeń, nic nie jest w stanie zastąpić mruczenia pupila. Ten dźwięk zdaje się najlepszym z możliwych. Być może nie bez powodu ma tak ogromny wpływ na nasz organizm. 

Co dzieje się z organizmem człowieka, gdy mruczy kot?

Niektórych mocno może zaskoczyć teza, że opiekunowie kotów żyją dłużej. Okazuje się, że ten niepozorny czworonóg ma ogromny wpływ na nasze życie i chodzi nie tylko o wypełnienie czasu wolnego czy dostarczenie niekończących się pokładów emocji, gdy coś spsoci. Jak przytacza portal Wamiz.pl, przeprowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu w Minnesocie w USA badania pokazują, że posiadanie kota obniża ryzyko śmierci na skutek zawału serca aż o 30%.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Udowodniono, że spędzanie czasu z kotem redukuje poziom stresu oraz obniża i stabilizuje ciśnienie krwi. To jeszcze nie koniec, ponieważ pod lupę wzięte zostało samo mruczenie kota, co jest wyraźnym sygnałem jego zadowolenia. Okazuje się, że i ono nie jest człowiekowi obojętne. Naukowcy dowiedli, że wytwarzane w czasie mruczenia przez kota wibracje, mają częstotliwość między 20 Hz a 150 Hz. To z kolei wiąże się z twierdzeniem, że wibracje mieszczące się w tym przedziale wspomagają i przyspieszają proces odtwarzania się tkanki kostnej i jej utwardzania. Co to dokładnie oznacza? 

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski w końcu przekazali radosne wieści. Fani ślą gratulacje 

2.Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Oznacza to nic innego jak to, że mruczenie pupila może przyspieszyć zrost kości i wyleczenie złamania u opiekuna. Co więcej, te same wibracje, przy częstym kontakcie kota z człowiekiem, mogą korzystnie wpływać na gojenie się ran u człowieka. Spodziewaliście się tego? Wygląda więc na to, że choć te czworonogi słyną ze swoich humorków, warto je doceniać, bo mają zbawienny wpływ na nasz organizm. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Beagle wąchał i lizał po nosie panią. Kobieta u lekarza poznała druzgocącą prawdę
  2. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić
  3. Śpisz na lewym boku? Każdy powinien znać konsekwencje, wpływ pozycji na organizm jest piorunujący
  4. Znalazł w wodzie porzucony aparat fotograficzny. Przejrzał zawartość i od razu chwycił za telefon
  5. Detektyw śledził pracowników podczas home office. Przyłapał ich na gorącym uczynku, zdradził kompromitujące szczegóły
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wamiz

  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News