Nigdy nie głaszcz kota w kilku miejscach. Tylko niektóre pieszczoty sprawiają mu przyjemność, dzięki nim zwierzak oszaleje na Twoim punkcie

Nigdy nie głaszcz kota w kilku miejscach. Tylko niektóre pieszczoty sprawiają mu przyjemność, dzięki nim zwierzak oszaleje na Twoim punkcie Źródło: Pixbay.com

Kot to kapryśne stworzenie. Nawet niektóre pieszczoty mogą być dla niego męczące. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób głaskać swojego futrzaka, żeby nie traktował to rzeczywiście jako miłe doznanie.

Każdy kot lubi pieszczoty i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Ale jak się okazuje, niekiedy nasze głaskanie wcale nie sprawia mu tak wielkiej przyjemności, jakbyśmy chcieli. Dlatego warto dowiedzieć się, jak i gdzie głaskać swojego pupila, żeby sprawić mu największą frajdę. Koty mają bowiem pod tym względem pewne dość rygorystyczne upodobania. 

Kot lubi być głaskany w niektórych miejscach

Kotki, podobnie jak ludzie, posiadają w skórze specjalne receptory czuciowe, a w mózgu odpowiednie ośrodki odpowiedzialne za wyzwalanie przyjemnych doznań. Dlatego głaskanie pomaga nam nawiązać głębszą więź z tymi uroczymi stworzeniami, te zaś chętnie się nam odwdzięczają, liżąc po rękach czy włosach. Lizanie u kota jest odpowiednikiem naszego głaskania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli chcemy sprawić największą przyjemność naszemu pupilowi, powinniśmy miziać go w następujących miejscach: po brodzie, policzkach, czubku głowy, w miejscach za uszami, na karku, grzbiecie oraz po nasadzie ogona. W tych miejscach kotki mają skupiska gruczołów zapachowych, za pomocą których zwierzaki znakują swój teren, swoich ludzi i zwierzęcych przyjaciół. Kiedy koty ocierają się o meble, nasze nogi czy siebie nawzajem, pozostawiają zapach na przedmiotach bądź innych istotach. 

Tych miejsc należy unikać podczas głaskania

Do tej pory napisano mnóstwo tekstów poświęconych miejscom na ciele futrzaków, których nie należy głaskać. Spora część osób twierdzi, że takich zakazanych partii ciała po prostu nie ma.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Paweł Królikowski trafił do szpitala. Nie jest dobrze
2. Katarzyna Dowbor przyznała się do ciężkiej choroby. Dużo Polek ma to samo, ale ignorują objawy

Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych upodobań pupila i jego relacji z opiekunem. Co nie zmienia faktu, że lepiej unikać głaskania kotków po brzuszku, który jest dla nich miejscem niezwykle wrażliwym. Obcym ludziom futrzaki nie pozwalają go dotykać. Natomiast jeśli chodzi o słynne głaskanie pod włos, eksperci mówią, że nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  3. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący
  4. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową
  5. Rodzice tylko na chwile zostawili dziecko samo z psami. Zamarli widząc co się stało

Źródło: wamiz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News