Niewiarygodne. Mężczyzna, który skatował kota, nie trafi do aresztu

Niewiarygodne. Mężczyzna, który skatował kota, nie trafi do aresztu Źródło: Twitter/Konrad Kuźmiński

Mamy decyzje Sądu Rejonowego w Kwidzynie w sprawie skatowanego kota. Pobite metalową pałką zwierzę zmarło zaraz po brutalnym zajściu. Para uczestnicząca w całym procederze prezentuje sprzeczne wersje wydarzeń. Oboje postanowili dobrowolnie zgłosić się na komisariat w celu wyjaśnienia sprawy.

Kot jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych w Polsce. Według rankingów wybierany jest jako domownik najchętniej, zaraz po psach. Tym bardziej szczegóły sprawy, w której człowiek wyładowuje swoją agresję na tym bezbronnym zwierzęciu, budzi złość i odrazę do sprawców. Okazuje się jednak, że często takie zajścia są traktowane z dużą pobłażliwością.

Decyzja sądu w sprawie skatowanego kota. Sprawa budzi kontrowersje

Prokurator prowadzący sprawę zamierza zgłosić odwołanie od wyroku sądu, który odrzucił nakaz tymczasowego aresztowania. W pobicie zamieszana jest para - Michał B. i Klaudia Cz. Mężczyzna katował kota metalową pałką podczas, gdy kobieta nagrywała całe zajście telefonem komórkowym. Chwile po całym zajściu kot zmarł.

- W stosunku do pary zastosowano łagodniejsze środki to jest dozór policji i zakaz kontaktowania się ze sobą. Prokurator nie zgadza się z taką decyzją sądu i będzie składał zażalenie - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na nagraniu wykonanym w Prabutach (woj. pomorskie) wykonanym przez Klaudię Cz. widać, jak mężczyzna znęca się nad kotem, bijąc go metalową pałką. Zwierzę próbowało uciec. Ostatecznie mężczyzna otworzył drzwi frontowe, przez które kot wybiegł na dwór. Michał B. pobiegł za zwierzęciem, w tym momencie nagranie się urywa.

Kobieta nie przyznaje się do winy

Na komisariacie pojawili się oboje, jednak z jednodniowym wyprzedzeniem zrobiła to Klaudia Cz., która z początku przedstawiła oświadczenie na Facebooku. Tłumaczyła, że była zastraszona i bała się zareagować.

- On rozkazywał mi, traktował okropnie i bałam się strasznie ujawnić, co zrobił - czytamy we wpisie. W przeciwieństwie do Klaudii Cz. mężczyzna przyznał się do winy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin

2. Znamy terminy wypłat trzynastej emerytury. Każdy emeryt powinien zapisać je sobie w kalendarzu

W kodeksie karnym za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rząd źle wyliczył waloryzację emerytur. Seniorzy mogą zyskać o WIELE WIĘCEJ niż przypuszczano
  3. Karol Strasburger podjął ważną decyzję w sprawie córki. Wielu Polaków będzie wściekłych na jego słowa
  4. Smutne informacje dla fanów. Kultowy porucznik Borewicz podjął ostateczną decyzję, jest bardzo źle
  5. 26. rocznica śmierci córki Eleni. Przejmujące do bólu słowa gwiazdy na temat mordercy, ciężko powstrzymać łzy

źródło: polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News